Jorginho: Dlatego wybrałem Arsenal

2023-02-02 10:15:20; Aktualizacja: 1 rok temu
Jorginho: Dlatego wybrałem Arsenal Fot. Arsenal FC
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Arsenal FC

Jorginho stał się bohaterem zaskakującej przeprowadzki podczas ostatniego dnia zimowego okna transferowego, zamieniając Chelsea na lokalny Arsenal. Włoch wyjawił, jaki aspekt odegrał kluczową rolę w podjętej decyzji.

31-letni pomocnik po ponad czterech latach opuścił Chelsea, stając się bohaterem dość niespodziewanej transakcji. Naturalizowany Włoch zdecydował się kontynuować karierę w Londynie, lecz w konkurencyjnych barwach Arsenalu.

„The Blues” na całej transakcji zarobią łącznie 12 milionów funtów, wliczając w to bonusy. O odejściu reprezentanta Italii ze Stamford Bridge mówiło się już od pewnego czasu, a to z powodu wygasającego w czerwcu 2023 roku kontraktu. Ostatecznie do rozstania doszło szybciej.

Pod kątem sportowym, porównując aktualne formy obydwóch drużyn, Jorginho wykonuje progres sportowy. „Kanonierzy” z Mikelem Artetą na ławce liderują obecnie ligowej stawce, wyprzedzając drugi Manchester City pięcioma punktami (jeden mecz zaległy).

Jak się okazuje, laureat nagrody na dla najlepszego piłkarza Starego Kontynentu w 2021 roku mógł już wcześniej trafić na Emirates Stadium, gdyż Arsenal wykazywał nim zainteresowanie. 

Mistrz Europy nie ukrywa, że sporą rolę w jego zimowym transferze odegrał Mikel Arteta, który w przeszłości kilkukrotnie kontaktował się z 31-latkiem.

- Miał duży wpływ, ponieważ wiem, że kilka razy próbował mnie pozyskać wcześniej i nie doszło do tego z innych powodów, nie z powodu mojej odmowy. Miał ogromny wpływ na moją decyzję - powiedział nowy nabytek lidera Premier League.

Najbliższą okazję do debiutu w nowych barwach Jorginho otrzyma już w najbliższą sobotę. Arsenal zmierzy się wówczas na wyjeździe ze słabiutkim Evertonem.