José Mendilibar po triumfie Sevilli w Lidze Europy. „Nie wiem, co będzie dalej”

2023-06-01 07:55:54; Aktualizacja: 1 rok temu
José Mendilibar po triumfie Sevilli w Lidze Europy. „Nie wiem, co będzie dalej” Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Relevo

Trener Sevilli José Luis Mendilibar nie ukrywał radości po debiutanckim triumfie w swojej karierze. Jego zespół w środowy wieczór pokonał AS Romę po serii rzutów karnych w finale Ligi Europy w Budapeszcie.

Po regulaminowych 90 minutach na tablicy wyników widniał remis. Obie drużyny strzeliły po golu. W pierwszej połowie prowadzenie objęli rzymianie po trafieniu Paulo Dybali. W drugiej wyrównanie było efektem samobójczego trafienia Gianluki Manciniego.

Szkoleniowiec, pracujący wcześniej w wielu innych hiszpańskich klubach, skromnie podzielił się satysfakcją na pomeczowej konferencji.

– Otrzymaliśmy puchar. Wydaje się, że wygraliśmy – zaczął z przekąsem 62-latek.

– Kiedy wszyscy rozjedziemy się na urlopy, zacznę myśleć o tym, co zostało zrobione. W drugiej połowie dokonaliśmy zmian, staliśmy się bardziej agresywni i stanowiliśmy zagrożenie w wielu obszarach.

– Dogrywka była trudna. Kontuzja, zmiana i nie wiem, co tam jeszcze. Odnieśliśmy sukces w rzutach karnych. Wszystko było zaplanowane. Wiedzieliśmy, kto ma strzelać, wcześniej ustaliliśmy kolejność. Piątym wykonawcą miał być Montiel, ale piłkarze zmienili koncepcję.

62-latek przejął stery pierwszej drużyny w marcu tego roku, podpisując krótkoterminowy kontrakt. Ten wygasa już 30 czerwca.
Przyszłość Hiszpana nie jest znana, ale bez względu na jej zarys czuje się on dozgonnie wdzięczny za możliwość poprowadzenia zespołu do siódmego triumfu w Lidze Europy.

– Moja przyszłość? Zobaczymy. Na pewno będzie o czym porozmawiać. Jestem w bardzo komfortowym położeniu, nawet jeśli nie otrzymam oferty przedłużenia.

– Moje dzieciaki szybko załapały, co chciałem im przekazać na boisku. Wiem, że jest szansa na nową propozycję. Grzechem byłoby w takiej sytuacji z niej nie skorzystać.

– Na razie chcemy delektować się chwilą. Ten finał sporo nas kosztował. Myślę, że cała robota została dobrze wykonana. Dziękuję za szansę, jaką klub mnie obdarzył – podsumował.

Mendilibar poprowadził Sevillę w 16 spotkaniach. Odniósł dziewięć zwycięstw i tylko dwie porażki.