José Mourinho sięga po posiłki. Doświadczony stoper coraz bliżej Romy

José Mourinho sięga po posiłki. Doświadczony stoper coraz bliżej Romy fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

AS Roma zbliża się do angażu Nikoli Maksimovicia, byłego piłkarza Spartaka Moskwa czy SSC Napoli - donosi „La Gazzetta dello Sport”.

José Mourinho, trener „Wilków”, potrzebę wzmocnienia pozycji środkowego obrońcy zgłaszał już po drugiej kolejce Serie A.

– Z tyłu mamy tylko czterech środkowych obrońców, w razie potrzeby możemy skorzystać z pomocnika, Bryana Cristante lub Nemanji Maticia – oświadczył.

To właśnie wtedy do składu wskoczył Nemanja Matić, co miało związek z kontuzją Nicolò Zaniolo i przesunięciem do ofensywy Lorenzo Pellegriniego.

Portugalczyk zaczął jeszcze mocniej naciskać na swojego pracodawcę, aby sprowadził mu stopera. Wiele wskazuje na to, że dopnie on swego.

Jak informuje „La Gazzetta dello Sport”, rozmowy z Nikolą Maksimoviciem oraz jego agentem przybierają na intensywności, co może zwiastować rychłe porozumienie.

AS Roma liczy, że doświadczony piłkarz zgodzi się na stosunkowo niskie wynagrodzenia poszerzone o premię uzależnioną od liczby występów.

Były defensor SSC Napoli w poprzednim roku dołączył do Genoi. W niej za wiele nie pograł z uwagi na problemy mięśniowe, a na początku września rozwiązał swój kontrakt.

Dziś jest dostępny na mocy wolnego transferu i triumfatorzy Ligi Konferencji Europy chcą z tej okazji skorzystać.

30-letni Serb we włoskiej ekstraklasie uzbierał 146 występów, jedenastokrotnie pojawiał się także w Lidze Mistrzów. Kogoś takiego szuka właśnie „The Special One”.

Jeśli operacja dojdzie do skutku, szkoleniowiec będzie mógł korzystać z piłkarza tylko na krajowym podwórku. W europejskich pucharach wystawi go najwcześniej w fazie pucharowej, bowiem lista uprawnionych graczy już trafiła do UEFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy