Joseph Bouasse zmarł w wieku 21 lat

Joseph Bouasse zmarł w wieku 21 lat fot. AS Roma
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: AS Roma | Fanatik.ro

Tragiczne informacje doszły z Włoch. Joseph Bouasse Ombiogno Perfection nie żyje. Wiadomość potwierdził też jego były klub, AS Roma.

21-letni kameruński piłkarz doznał ataku serca podczas snu. Nie udało się go uratować.

Bouasse w lutym chciał dołączyć do drugoligowego rumuńskiego Universitatea Cluj, by odbudować karierę na niższym poziomie. To się jednak nie udało i po dwóch dniach wrócił do Italii.

Środkowy pomocnik wcześniej, do 2018 roku, był zawodnikiem Romy, jednak w pierwszym zespole nie zadebiutował, chociaż uczestniczył wiele razy w jego treningach.

Jego historia dołączenia do włoskiego potentata była bardzo ciekawa. Jako 16-latek przybył do Włoch z Kamerunu, myśląc, że podpisze kontrakt z Romą, jednak pośrednik okazał się oszustem i piłkarz wylądował sam na peronie kolejowym.

Wtedy musiał udać się do rzymskiego obozu dla uchodźców, gdzie szybko dołączył do Liberi Nantes, rzymskiego zespołu emigrantów. Drużyna ta rozgrywa co jakiś czas spotkania towarzyskie z różnymi drużynami Romy, w tym jej oldbojami.

W ten sposób został wypatrzony przez skautów klubowych i już w wieku 18 lat związał się umową z „Giallorossi”. Ostatecznie w Romie grał tylko w Primaverze, a potem przeniósł się na wypożyczenie do seniorów Vicenzy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a Real Madryt: Pięciu zawodników na czarnej liście Zidane’a Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy