Joseph Bouasse zmarł w wieku 21 lat

Joseph Bouasse zmarł w wieku 21 lat fot. AS Roma
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: AS Roma | Fanatik.ro

Tragiczne informacje doszły z Włoch. Joseph Bouasse Ombiogno Perfection nie żyje. Wiadomość potwierdził też jego były klub, AS Roma.

21-letni kameruński piłkarz doznał ataku serca podczas snu. Nie udało się go uratować.

Bouasse w lutym chciał dołączyć do drugoligowego rumuńskiego Universitatea Cluj, by odbudować karierę na niższym poziomie. To się jednak nie udało i po dwóch dniach wrócił do Italii.

Środkowy pomocnik wcześniej, do 2018 roku, był zawodnikiem Romy, jednak w pierwszym zespole nie zadebiutował, chociaż uczestniczył wiele razy w jego treningach.

Jego historia dołączenia do włoskiego potentata była bardzo ciekawa. Jako 16-latek przybył do Włoch z Kamerunu, myśląc, że podpisze kontrakt z Romą, jednak pośrednik okazał się oszustem i piłkarz wylądował sam na peronie kolejowym.

Wtedy musiał udać się do rzymskiego obozu dla uchodźców, gdzie szybko dołączył do Liberi Nantes, rzymskiego zespołu emigrantów. Drużyna ta rozgrywa co jakiś czas spotkania towarzyskie z różnymi drużynami Romy, w tym jej oldbojami.

W ten sposób został wypatrzony przez skautów klubowych i już w wieku 18 lat związał się umową z „Giallorossi”. Ostatecznie w Romie grał tylko w Primaverze, a potem przeniósł się na wypożyczenie do seniorów Vicenzy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [05/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [05/08/2021] Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy  w historii transfer wewnątrz Premier League Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy w historii transfer wewnątrz Premier League Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy