2024-09-07 21:27:59; Aktualizacja: 21 minut temu
Joshua Zirkzee nie tylko w Manchesterze United. Dorobek w reprezentacji otwarty [WIDEO] Fot. TV
Mateusz Michałek Źródło: Polsat Sport

Reprezentacja Holandii w sobotni wieczór mierzy się w meczu Ligi Narodów z Bośnią i Hercegowiną. W pierwszej połowie potyczki na listę strzelców wpisał się Joshua Zirkzee.

Sobotnie spotkanie jest dla reprezentacji Holandii oraz Bośni i Hercegowiny pierwszym w nowej edycji Ligi Narodów. Drużyny rywalizują w grupie A3, w której znajdują się również Węgrzy oraz Niemcy. Spotkanie odbywa się na terenie „Oranje” na stadionie w Eindhoven.

Gospodarze objęli prowadzenie w 13. minucie. Bramkę zdobył wtedy Joshua Zirkzee. Napastnik trafił do siatki po strzale głową. Piłka leciała w jego kierunku po mającym miejsce chwilę wcześniej zablokowaniu uderzenia Xaviego Simonsa przez jednego z bośniackich zawodników.

23-letni Zirkzee zadebiutował w seniorskiej drużynie narodowej w lipcu, otrzymując od Ronalda Koemana krótkie szanse w starciach EURO 2024 z Turcją i Anglią. Tym razem pojawił się w podstawowym składzie i jak widać, odwdzięczył się premierową bramką.

Niedawno piłkarz poczuł smak pierwszego trafienia również w barwach Manchesteru United. Uczynił to w wygranym 1:0 spotkaniu z Fulham w Premier League. Następnie wystąpił jeszcze przeciwko Brighton & Hove Albion oraz Liverpoolowi.

Władze „Czerwonych Diabłów” zaoferowały za niego szefostwu Bologny 42,5 miliona euro.

Holandia jest dużym faworytem potyczki z Bośniakami, ale na razie przyjezdni jej się odgryźli. W 27. minucie bramkę na 1:1 zdobył Marko Dmitrović.