Joshua Zirkzee szykuje się do zimowego transferu. Rozmowy rozpoczęte

2025-11-15 13:49:28; Aktualizacja: 2 godziny temu
Joshua Zirkzee szykuje się do zimowego transferu. Rozmowy rozpoczęte Fot. News Images/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Daily Mirror

Joshua Zirkzee najprawdopodobniej zimą opuści Manchester United. Jako pierwsza rozmowy w sprawie transferu rozpoczęła AS Roma - informuje „Daily Mirror”.

Holenderski napastnik nie potrafi przekonać do siebie Rúbena Amorima, który w tym sezonie wprowadził go na boisko tylko pięć razy. Łączny dorobek zawodnika to raptem 90 minut, a wynik ten byłby znacznie gorszy, gdyby nie kontuzja Matheusa Cunhi w meczu z Burnley.

Mimo marginalnej roli odgrywanej przez Joshuę Zirkzee pracodawca nie jest w pełni przekonany, jeśli chodzi o rozstanie.

Zimą na Puchar Narodów Afryki ruszy bowiem Amad Diallo, co sprawi, że sztab szkoleniowy będzie musiał przemeblować skład.

Fakty są jednak takie, że piłkarz wzbudza duże zainteresowanie na rynku transferowym. Wśród chętnych są West Ham United, Juventus czy Everton.

Jak informuje „Daily Mirror”, jako pierwsza swoich sił próbuje AS Roma. Rzymski klub właśnie zainicjował rozmowy z graczem oraz Manchesterem United.

W grę wchodzi wypożyczenie do końca bieżącej kampanii, które może zostać poszerzone o opcję wykupu zależną od tego, czy drużynie uda się awansować do europejskich pucharów.

Zwolennikiem całej operacji jest Gian Piero Gasperini, który uważa, że Zirkzee to idealny kandydat do występów w jego systemie gry.

Sześciokrotny reprezentant „Oranje” pozostawił po sobie dobre wrażenie, kiedy reprezentował barwy Bologny. Tam w 58 spotkaniach strzelił 14 goli i zanotował dziewięć asyst.