Jozak kandydatem na następcę Bjelicy w Dinamie Zagrzeb

Jozak kandydatem na następcę Bjelicy w Dinamie Zagrzeb fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Index.hr

Chorwackie media podają, że nowym trenerem Dinama Zagrzeb może zostać Romeo Jozak.

Od 2018 roku szkoleniowcem Dinama jest Nenad Bjelica, który chwilę przed objęciem ekipy z Zagrzebia odszedł z Lecha Poznań. 48-latek sięgnął z rodzimą drużyną po dwa mistrzostwa oraz Puchar Chorwacji. Obecnie przewodzi ona ligowej tabeli z 18-punktową przewagą nad HNK Rijeka.

W ostatnich dniach z Dinama został zwolniony cały sztab szkoleniowy z wyjątkiem Bjelicy. To efekt braku zgody na ofertę obniżenia wynagrodzeń, która jest spowodowana epidemią koronawirusa. Sytuację panującą w Zagrzebiu na łamach „Przeglądu Sportowego” przedstawił Ivica Vrdoljak.

- Bjelica niedawno podpisał dwuletnią umowę, zarabia 100 tys. euro miesięcznie - jak na warunki chorwackie to ogromna kwota. Działacze boją się, że zaraz nie będzie ich na niego stać, a zwolnić go nie mogą, bo i tak musieliby zapłacić. Bjelica oczywiście nie zamierza podawać się do dymisji - przyznał były gracz Legii.

Władze Dinama będą jednak dalej dążyły do rozstania i jeśli do tego dojdzie, zespół może objąć Jozak.

W przeszłości 47-latek pełnił w chorwackim klubie kilka funkcji, w tym był szefem akademii oraz dyrektorem sportowym. W 2017 roku został szkoleniowcem Legii Warszawa, którą prowadził przez siedem miesięcy. Potem był odpowiedzialny za wyniki reprezentacji Kuwejtu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy