2024-06-20 12:55:56; Aktualizacja: 6 dni temu
Julian Zakrzewski Hall dzięki tej bramce zapisał się w historii MLS! Wystarczyła mu minuta [WIDEO] Fot. Major League Soccer [Twitter]

W wieku 16 lat i 87 dni Julian Zakrzewski Hall zapisał się na kartach historii jako najmłodszy strzelec gola New York Red Bulls w sezonie zasadniczym oraz drugi najmłodszy strzelec w historii MLS. Bramka 16-latka dała jego drużynie remis w starciu z CF Montréal.

Julian Zakrzewski Hall dopiero kilka miesięcy temu podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z New York Red Bulls, a już któryś raz usłyszeć możemy o nim w kontekście pobijanych rekordów.

Urodzony w 2008 roku wychowanek nowojorskiego zespołu jesienią stał się drugim najmłodszym piłkarzem w historii klubu, który podpisał profesjonalną umowę. Co ciekawe, doszło do tego z opóźnieniem, gdyż nastolatek spędzał wcześniej wakacje w Polsce, skąd pochodzi jego mama.

Mający polskie obywatelstwo zawodnik miesiąc później, mając dokładnie 15 lat i 190 dni, został drugim najmłodszym piłkarzem, który zagrał w MLS. Utalentowany napastnik pojawił się na murawie w 81. minucie starcia z Chicago Fire. Młodszy był tylko Freddy Adu.

Teraz przyszedł czas na gola. W wieku 16 lat i 87 dni Julian Zakrzewski Hall dał klubowi ze stanu New Jersey wyrównanie kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko, w 88. minucie spotkania z CF Montréal (2:2), stając się tym samym najmłodszym strzelcem w historii New York Red Bulls. Jeśli chodzi o amerykańską ekstraklasę, musiał jednak ponownie uznać wyższość Freddy'ego Adu, który debiutanckie trafienie zanotował w wieku 14 lat i 320 dni.

Nastolatek w trwającym sezonie rozegrał 12 meczów we wszystkich rozgrywkach.

W przeszłości Zakrzewski Hall był jednym z uczestników akcji „Gramy dla Polski”, będąc jednym z 29 wyselekcjonowanych zawodników i biorąc udział w dwóch treningach i meczu kontrolnym zorganizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej na terenie Stanów Zjednoczonych. We wspomnianym spotkaniu został wybrany piłkarzem meczu.

W 2023 roku został natomiast królem strzelców i najlepszym graczem MLS Next Cup, gdzie rywalizowały zespoły do lat 15. Błysnął również na międzynarodowym turnieju Generation Adidas Cup, strzelając dwa gole w starciu z Chelsea.