Juniorzy Legii Warszawa krok bliżej mistrzostwa. Gol w samej końcówce [WIDEO]

2024-06-08 15:20:25; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Juniorzy Legii Warszawa krok bliżej mistrzostwa. Gol w samej końcówce [WIDEO] Fot. Łączy nas piłka TV [YouTube]
Mateusz Michałek Źródło: Łączy nas piłka TV [YouTube]

Legia Warszawa pokonała w pierwszym meczu finałowym Centralnej Ligi Juniorów U-17 zespół Śląska Wrocław 3:2.

Centralna Liga Juniorów U-17 jest podzielona na dwie grupy - zachodnią i wschodnią. Młodzi piłkarze Śląska Wrocław z dorobkiem 68 punktów wygrali tę pierwszą. W drugiej triumfowała Legia Warszawa, która sięgnęła po 69 „oczek”.

W sobotę we Wrocławiu rozegrane zostało pierwsze spotkanie finałowe między zespołami. Goście objęli prowadzenie w 18. minucie, kiedy to samobójcze trafienie zanotował Michał Wróblewski. Dosłownie chwilę wcześniej bramkarz Śląska Hubert Charuży obronił rzut karny wykonywany przez Stanisława Gierobę.

Kolejne bramki padły w drugiej połowie. Najpierw wyrównał Oskar Gerstenstein, a wynik 2:1 dał wrocławianom gol Igora Maliszewskiego.

Legia odpowiedziała na to trafieniem Gieroby, a zwycięstwo wyszarpała w samej końcówce. W czwartej minucie doliczonego czasu gry 17-letni napastnik był faulowany w polu karnym. Tym razem piłkę na 11. metrze ustawił sobie Jakub Adkonis i pokonał golkipera gospodarzy.

Młodzi legioniści są więc bliżej tytułu mistrzowskiego, ale przed drużynami jeszcze rewanż. Ten zaplanowano na środę 12 czerwca (początek o 16:00) w Legia Training Center.

O trzecie miejsce w rozgrywkach powalczą z kolei Raków Częstochowa z AKS-em SMS-em Łódź.

Decydujący strzał od 2:00:50: