Jürgen Klopp ocenia szanse Liverpoolu na mistrzostwo

2024-04-24 23:50:26; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Jürgen Klopp ocenia szanse Liverpoolu na mistrzostwo Fot. feelphoto / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: BBC Sport

Liverpool przegrał 0-2 derbowe spotkanie z Evertonem, poważnie komplikując sobie sytuację w ligowej tabeli. Po końcowym gwizdku klęskę swojego zespołu podsumował Jürgen Klopp.

Na ten moment o mistrzostwo Anglii walczą tak naprawdę trzy drużyny. Mowa tu oczywiście o Arsenalu, Manchesterze City oraz Liverpoolu, którego sytuacja wygląda najmniej ciekawie.

Podopieczni Jürgena Kloppa całkiem niedawno zaliczyli wpadkę z Crystal Palace (0:1), a teraz do swojego niechlubnego bilansu dopisali kolejną. Ta ma jednak dla nich jeszcze większą wagę, bowiem tym razem Liverpool uległ Evertonowi (0:2) w słynnych Derbach Merseyside.

Walczący o najwyższe cele zawodnicy „The Reds” nie zdołali zdobyć ani jednej bramki. Grając w taki sposób, nie można myśleć o mistrzostwie Anglii, tym bardziej, gdy sezon wchodzi już w całkowicie końcową fazę.

Niezadowolenia z końcowego rezultatu na pomeczowej konferencji prasowej nie krył Jürgen Klopp, który postanowił przeprosić wszystkich za ten rozczarowujący występ swoich podopiecznych.

- Arsenal i Manchester City musieliby złapać bardzo zły moment, abyśmy zdobyli mistrzostwo. Nie wiem. Mogę tylko przeprosić wszystkich za dzisiejszy dzień. Powinniśmy byli spisać się lepiej, ale tak się nie stało - przyznał.

Liverpool zajmuje obecnie drugą lokatę w tabeli ze stratą trzech punktów do liderującego Arsenalu. Jednak zaraz za plecami „The Reds” znajduje się Manchester City, który do Arsenalu traci cztery „oczka”, mając dwa rozegrane spotkania mniej.

Do końca sezonu pozostały cztery kolejki. W następnej Liverpool w wyjazdowym starciu podejmie West Ham United.