Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć

Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC I PLP

Menedżer Liverpoolu Jürgen Klopp podsumował kompletnie nieudany dla „The Reds” mecz Premier League z Wolverhampton Wanderers (0:3).

Liverpool już po 12 minutach przegrywał z Wolverhampton Wanderers 0:2. Najpierw piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Joël Matip, a następnie w swoim debiucie w barwach „Wilków” do siatki trafił Craig Dawson. Trzeci gol dla gospodarzy padł w drugiej połowie, a jego strzelcem był Rúben Neves.

Po ostatnim gwizdku Jürgen Klopp był szczególnie niezadowolony z początku spotkania w wykonaniu swoich podopiecznych.

- Zanotowaliśmy oczywiście fatalny początek. Straciliśmy dwa gole, które nie mogą paść w ten sposób. Tak się jednak stało i przegrywaliśmy 0:2 z własnej winy. Powinniśmy byli lepiej bronić. Byliśmy bierni. Nie potrafię tego wytłumaczyć. Nie ma na to usprawiedliwienia.

- Przegrywaliśmy 0:2, ale mecz się otworzył i mieliśmy trochę kontroli. Następnie przez około 45 minut graliśmy dobre spotkanie na wyjeździe, ale bez zdobycia bramki. To dobre podsumowanie.

- Koncentracja przez pierwsze 15 minut - nie potrafię tego wytłumaczyć. Nie można sobie pozwolić na coś takiego. To musi się zmienić. Znowu tutaj stoję i nie mam wytłumaczenia dla tego pierwszego kwadransa, przepraszam. Ostatecznie przegraliśmy 0:3, bramka zdobyta w drugiej połowie była być może pierwszym przekroczeniem przez nich linii środkowej. Ale prawda jest taka, że jak zaczynasz spotkanie w taki sposób, nie zasługujesz na nic w Premier League.

- Musimy to natychmiast zmienić i inaczej zaprezentować się w następnym meczu. Everton (kolejny rywal Liverpoolu - red.) dzisiaj wygrał i ma dobry moment. Musimy coś udowodnić. W tej chwili jestem tak rozczarowany i zły z powodu tych pierwszych 15 minut, że nie znajduję na to słów. Mieliśmy szanse na strzelenie gola. Mogło być 2:1 i to zmieniłoby wszystko, jestem pewien. Wolverhampton zasłużyło jednak na trzy punkty - powiedział niemiecki trener.

Liverpool z dorobkiem 29 „oczek” pozostał na dziesiątym miejscu w tabeli Premier League. Wolverhampton jest piętnaste.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy