Jürgen Klopp: Problemy finansowe Chelsea? Jedynym odpowiedzialnym za to jest Władimir Putin

Jürgen Klopp: Problemy finansowe Chelsea? Jedynym odpowiedzialnym za to jest Władimir Putin fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports

Roman Abramowicz, właściciel Chelsea, przez wielu uważany za bliskiego znajomego Władimira Putina, został ukarany zamrożeniem aktywów. Problemy odczuwa również klub, ale jak zaznaczył Jürgen Klopp, decyzja brytyjskiego rządu jest właściwa.

Wojna wypowiedziana Ukrainie przez Rosjan doprowadziła już do wielu sankcji wymierzonych nie tylko w polityków, ale i biznesmenów z całego świata.

55-latek starał się uprzedzić ruch, dążąc do sprzedaży „The Blues”. Gdy pojawili się pierwsi chętni, rząd Wielkiej Brytanii zablokował jednak całkowicie działania właściciela.

Abramowicz nie może dokonywać żadnych transakcji i podróżować do innych krajów. Jako że to on włada Chelsea, w dużych kłopotach finansowych znalazła się londyńska ekipa.

Jej wydatki zostały ograniczone do absolutnego minimum, a przedłużenie umów czy dokonywanie transferów jest w tej chwili niemożliwe.

Sytuację tę mocno przeżywają kibice. Jürgen Klopp, którego zapytano o tę decyzję, zaznaczył, że rozumie położenie drużyny ze Stamford Brige, ale jednocześnie nie widzi innego wyjścia.

– Jasne, że współczuję piłkarzom i wszystkim pracownikom Chelsea, ponieważ nie jest to przyjemna sytuacja. Nie są oni odpowiedzialni za to, co dzieje się wokół nich. Jedynym naprawdę odpowiedzialnym za to jest Władimir Putin – oznajmił.

– Jeśli mam być w stu procentach szczery, uważam, że brytyjski rząd podjął słuszną decyzję. Niemniej dla ludzi z Chelsea oraz jej kibiców to nadal nie jest za fajne. Rozumiem to – dodał, podtrzymując zdanie o słuszności kary.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy