Justin Kluivert przenosi się do Premier League. Po jego odejściu AS Roma będzie mogła sfinalizować upragniony transfer

Justin Kluivert przenosi się do Premier League. Po jego odejściu AS Roma będzie mogła sfinalizować upragniony transfer fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Foot Mercato

Justin Kluivert osiągnął pełne porozumienie z Fulham. Odejście Holendra otworzy AS Romie furtkę do zakontraktowania cenionego napastnika – Andrea Belottiego, informuje Santi Aouna z „Foot Mercato”.

23-letni holenderski skrzydłowy już wkrótce, jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, podąży ponownie śladem swego ojca Patricka i zaszczyci swoją obecnością angielskich kibiców.

Wychowanek Ajaksu Amsterdam uzgodnił już wszelkie indywidualne warunki umowy z Fulham, pozostawiając kwestię swej dalszej przyszłości w rękach AS Romy.

Obydwie ekipy prowadzą w tej sprawie zaawansowane rozmowy, dążąc do ich szybkiej finalizacji. Ostatnia oferta ekipy z Craven Cottage opiewała na 12 milionów euro i zdaniem Santiego Aouny z „Foot Mercato” w pełni spełniła oczekiwania włoskiej strony. Do dogadania pozostały więc drobne szczegóły.

AS Roma chciałaby sprzedaż Kluiverta dopiąć jak najszybciej, gdyż od tego ruchu uzależniona jest inna operacja klubu ze Stadio Olimpico.

Andrea Belotti zdecydował się na kontynuowanie swej kariery w Rzymie. Snajper z Calcinate odrzucił zaloty innych drużyn, skupiając się właśnie na rzymskim kierunku.

Budżet „Giallorossich” po przeprowadzeniu w trwającym oknie kilku transferów, w tym Paulo Dybali i Georginio Winjnalduma, jest dość napięty. Działacze ze stolicy Italii nie chcieli nadwyrężać go jeszcze bardziej, a więc wszelkie dalsze wzmocnienia uzależnili od wcześniejszych sprzedaży.

Aouna podkreśla, iż sprawa Belottiego to absolutny priorytet dla rzymskiej drużyny, która chciałaby w tej sposób zwieńczyć imponujące okno transferowe.

Justin Kluivert na Stadio Olimpico trafił w 2018 roku, odchodząc wówczas za niecałe 18 milionów z macierzystego Ajaksu. Na boiskach Serie A dwukrotny reprezentant „Oranje” zawiódł wszelkie oczekiwania, rozczarowując swoją postawą. 23-latek liczy, że w zachodnim Londynie odzyska formę, co pomoże mu otrzymać bilet na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Katarze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy