Juventus bez rozwiązania problemu Sarriego. Będzie musiał mu zapłacić 8,5 miliona euro?!

Juventus bez rozwiązania problemu Sarriego. Będzie musiał mu zapłacić 8,5 miliona euro?! fot. Juventus FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere della Sera

Maurizio Sarri nie doszedł w dalszym ciągu do porozumienia z Juventusem w kwestii przedwczesnego rozwiązania obowiązującego kontraktu - poinformowało „Corriere della Sera”.

Przedstawiciele „Starej Damy” wykazali się dużą determinacją i przed startem ostatniego sezonu wykupili włoskiego szkoleniowca z Chelsea, aby następnie zawrzeć z nim kontrakt obowiązujący do połowy 2022 roku.

Drużyna prowadzona przez 61-latka nie osiągała jednak zadowalających wyników w minionych rozgrywkach i dlatego władze klubu postanowiły po zaledwie dwunastu miesiącach rozstać się z Maurizio Sarrim.

Niedługo później zespół z Turynu zatrudnił w jego miejsce Andreę Pirlo, ale jak się okazuje nie załatwił jeszcze do końca wszystkich spraw z poprzednim trenerem.

Dziennikarze „Corriere della Sera” uważają, że były opiekun między innymi Empoli oraz Napoli nie zgadza się na polubowne rozwiązanie obowiązującej umowy i dlatego w przypadku pozostawania na bezrobociu będzie mógł liczyć w sumie na otrzymanie 8,5 miliona euro ze strony Juventusu.

Wspomniane źródło dodaje, że roczna pensja Sarriego wynosi 6 milionów euro. W praktyce oznaczałoby to, że klub musiałaby mu jeszcze wypłacić 12 milionów euro.

„Stara Dama” zapewniła sobie jednak możliwość jednostronnego zerwania kontraktu przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 po wcześniejszym przelaniu 2,5 miliona euro na konto włoskiego szkoleniowca.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy