Juventus bliski przejęcia zawodnika Barcelony

Juventus bliski przejęcia zawodnika Barcelony
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Mundo Deportivo

Jak podaje „Mundo Deportivo”, Juventus chce pozyskać Oriola Busquetsa, który obecnie reprezentuje barwy Barcelony.

Urodzony 20 stycznia 1999 roku defensywny pomocnik uchodzi za duży talent. Jego umowa z „Dumą Katalonii” wygasa jednak 30 czerwca tego roku i - choć działacze mistrza Hiszpanii chcą zatrzymać go w klubie - strony do tej pory nie doszły do porozumienia w sprawie nowego kontraktu i wiele wskazuje na to, że już nie dojdą.

Busquets (nie jest on spokrewniony z Sergio) nie narzeka na brak zainteresowania. Z jego najbliższym otoczeniem kontaktowało się wiele klubów spoza Hiszpanii, a w ostatnim czasie najbardziej zainteresowany pozyskaniem zawodnika jest Juventus.

Nie brakuje doniesień sugerujących, że turyńczycy są już naprawdę blisko zakontraktowania 19-latka. Katalońscy dziennikarze podkreślają, że działacze Barcelony doskonale znają plany „Starej Damy” wobec ich piłkarza.

Reprezentant Hiszpanii różnych kategorii wiekowych jest wychowankiem „Dumy Katalonii”. Do tej pory na co dzień występował on w jej rezerwach. Sezon 2017/2018 zakończył z 22 spotkaniami na koncie i asystą. Od lutego nie pojawiał się jednak na murawie z powodu problemów zdrowotnych.

W listopadzie 19-latek zadebiutował w pierwszym zespole Barcelony. Ernesto Valverde wystawił go w podstawowym składzie na mecz Pucharu Króla z Realem Murcia (5:0).  


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy