Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie

Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie fot. donfiore / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: La Casa di C

Bramkarz pierwszoligowego ŁKS-u Łódź, Aleksander Bobek, może już wkrótce wykonać ogromny krok w karierze. 18-letni bramkarz to cel Juventusu, który postara się sfinalizować całą operację latem - przekonuje portal La Casa di C.

O zainteresowaniu młodziutkim wychowankiem łódzkiej ekipy ze strony giganta włoskiej piłki, Juventusu, informował kilka dni temu Gianluca Di Marzio. Ceniony dziennikarz przekonywał wówczas, że sytuację 18-latka przedstawiciele „Starej Damy” monitorują od zeszłego lata.

Urodzony w 2004 roku zawodnik jawi się jako spory talent. W tym sezonie na zapleczu Ekstraklasy zanotował 14 występów, w których trzykrotnie zachował czyste konto. Od pewnego czasu młodziutki Bobek pełni funkcję pierwszego bramkarza ŁKS-u, liderującego w ligowej tabeli.

Nastolatek z Łodzi ma za sobą również dwa występy w polskiej kadrze do lat 19, z którą przebywał również na zgrupowaniu podczas eliminacji do Mistrzostw Europy U-19.

Ostatnie udane tygodnie przekonały mocniej władze Juventusu do przyszłościowej inwestycji. Jak informuje portal La Casa di C, najbliższe lato może okazać się kluczowe dla przyszłości 18-latka.

To właśnie po trwającym sezonie zarząd 36-krotnych mistrzów Italii postara się zakontraktować polską perełkę.

Oczywiście, Bobek nie trafi od razu do kadry, w której od 2017 roku występuje Wojciech Szczęsny. Początkowo wychowanek ŁKS-u miałby szkolić się w zespole Next Gen, rywalizującym na poziomie Serie C.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy