Juventus finalizuje wymianę młodych piłkarzy z Manchesterem City. Nie tylko Arthur na niedzielnych testach medycznych w Turynie

Juventus finalizuje wymianę młodych piłkarzy z Manchesterem City. Nie tylko Arthur na niedzielnych testach medycznych w Turynie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio

Jak informuje Gianluca Di Marzio, dzisiaj, oprócz testów medycznych Arthura, badania przechodził będzie także Félix Correia. Jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, zawodnik Manchesteru City trafi do Juventusu, a w drugą stronę powędruje Pablo Moreno.

„Stara Dama” specjalizuje się w pozyskiwaniu młodych, perspektywicznych graczy, a Portugalczyk, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w zespole do lat 21 AZ Alkmaar, z pewnością do takich należy. Nic więc dziwnego, że turyńczycy się nim zainteresowali.

Di Marzio podaje, że prawoskrzydłowy jest uważany za największy talent w reprezentacji Portugalii U-19, gdzie rozegrał jak dotąd 17 spotkań, strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty. Mimo to jak dotąd nie było mu nawet dane zadebiutować w Manchesterze City i to już najprawdopodobniej się nie zmieni.

Oba kluby osiągnęły bowiem pełne porozumienie w sprawie wymiany, w której uczestniczyć ma także Pablo Moreno. Wychowanek Barcelony wziął udział w trzech spotkaniach UEFA Youth League i strzelił w nich cztery gole, a teraz ma dołączyć do „Obywateli”.

Dziś zostaną przeprowadzone testy medyczne u obu graczy, a następnie operacja zostanie sfinalizowana. Jakie plany mają wobec nich przyszli pracodawcy? 19-letni Correia najbliższy sezon spędzi w drużynie U-23, a z kolei 18-letni Moreno najprawdopodobniej zostanie wypożyczony do Girony, która posiada tego samego właściciela co MC.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy