Juventus: Higuaín wyceniony promocyjnie

Juventus: Higuaín wyceniony promocyjnie fot. Juventus FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tuttosport

Juventus zamierza rozstać się z Gonzalo Higuaínem po zakończeniu obecnego sezonu.

Aktualny mistrz Włoch planował pozbyć się definitywnie doświadczonego napastnika już po zakontraktowaniu Cristiano Ronaldo, ponieważ chciał w znaczącym stopniu odciążyć klubowy budżet.

„Stara Dama” miała jednak dość wysokie wymagania w stosunku do wysokości kwoty odstępnego za 32-letniego zawodnika, dlatego musiała zadowolić się tylko dwukrotnym wypożyczeniem Argentyńczyka do Milanu oraz Chelsea.

Oba kluby miały możliwość dokonania definitywnego wykupu Gonzalo Higuaína, ale z różnych względów nie zdecydowały się na aktywowanie stosownego zapisu w umowie i dlatego środkowy napastnik wrócił na Allianz Stadium przed starem obecnego sezonu, gdzie znalazł się pod parasolem ochronnym Maurizio Sarriego.

Ta sytuacja nie mogła trwać jednak zbyt długo, ponieważ władze ekipy z Turynu ponownie dążą do przedwczesnego zakończenia współpracy z doświadczonym zawodnikiem.

Dziennikarze „Tuttosport” przekonują, że „Stara Dama” nie ma już zbyt wygórowanych oczekiwań i na rok przed wygaśnięciem kontraktu Argentyńczyka chce zainkasować za niego zaledwie 18 milionów euro.

Do tej pory najwięcej w mediach mówiło się o możliwym powrocie Higuaína do River Plate. Drużyna z Ameryki Południowej może nie być jednak w stanie wyłożyć na niego wspomnianej sumy, która stanowiłaby dla niej pobicie klubowego rekordu transferowego.

Poza rodzimym zespołem 32-latka zainteresowanie jego usługami mają też przejawiać dwa zespoły z Premier League - Newcastle United i Wolverhampton.

Środkowy napastnik strzelił osiem goli i zanotował tyle samo asyst w 34 rozegranych meczach w trwających rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy