Juventus - Inter Mediolan przełożony. OFICJALNIE: Pięć odwołanych meczów w Serie A!

Juventus - Inter Mediolan przełożony. OFICJALNIE: Pięć odwołanych meczów w Serie A!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lega Serie A

Lega Serie A wystosowała oficjalny komunikat, w którym poinformowała, że nadchodzące starcia Udinese z Fiorentiną, Milanu z Genoą, Sassuolo z Brescią, Parmy ze SPAL oraz Juventusu z Interem nie odbędą się w zaplanowanym terminie.

Koronawirus znów skutecznie sparaliżował rozgrywki we Włoszech. Centralne władze były od początku zdecydowane nawet na odwołanie całej rozpoczynającej się serii gier w Serie A, ale pod naciskiem krajowego związku piłkarskiego wydały zgodę na rozegranie meczów w zagrożonych regionach przy zamkniętych trybunach.

Ta decyzja nie zamknęła jednak dyskusji nad sensem odbycia się poszczególnych spotkań bez udziału publiczności z szczególnym uwzględnieniem hitowego niedzielnego starcia Juventusu z Interem Mediolan.

Z tego też powodu w porannych informacjach ukazujących się w mediach z Półwyspu Apenińskiego pojawiły się doniesienia o możliwym odwołaniu tego pojedynku.

Nie musieliśmy zbyt długo czekać na oficjalne stanowisko władz Lega Serie A w tej kwestii, które postanowiły ostatecznie przenieść na inny termin nie tylko ten mecz, ale i pozostałe trzy, które miały zostać rozegrane na zamkniętych obiektach - Udinese z Fiorentiną, Milanu z Genoą oraz Sassuolo z Brescią. Ponadto do tej listy został dołożony także pojedynek Parmy ze SPAL.

W opublikowanym komunikacie możemy także przeczytać, że te pięć zaległych meczów odbędzie się 13 maja, co spowodowało także zmianę terminu finału Pucharu Włoch na 20 maja.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy