Juventus - Inter Mediolan przełożony. OFICJALNIE: Pięć odwołanych meczów w Serie A!

Juventus - Inter Mediolan przełożony. OFICJALNIE: Pięć odwołanych meczów w Serie A!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lega Serie A

Lega Serie A wystosowała oficjalny komunikat, w którym poinformowała, że nadchodzące starcia Udinese z Fiorentiną, Milanu z Genoą, Sassuolo z Brescią, Parmy ze SPAL oraz Juventusu z Interem nie odbędą się w zaplanowanym terminie.

Koronawirus znów skutecznie sparaliżował rozgrywki we Włoszech. Centralne władze były od początku zdecydowane nawet na odwołanie całej rozpoczynającej się serii gier w Serie A, ale pod naciskiem krajowego związku piłkarskiego wydały zgodę na rozegranie meczów w zagrożonych regionach przy zamkniętych trybunach.

Ta decyzja nie zamknęła jednak dyskusji nad sensem odbycia się poszczególnych spotkań bez udziału publiczności z szczególnym uwzględnieniem hitowego niedzielnego starcia Juventusu z Interem Mediolan.

Z tego też powodu w porannych informacjach ukazujących się w mediach z Półwyspu Apenińskiego pojawiły się doniesienia o możliwym odwołaniu tego pojedynku.

Nie musieliśmy zbyt długo czekać na oficjalne stanowisko władz Lega Serie A w tej kwestii, które postanowiły ostatecznie przenieść na inny termin nie tylko ten mecz, ale i pozostałe trzy, które miały zostać rozegrane na zamkniętych obiektach - Udinese z Fiorentiną, Milanu z Genoą oraz Sassuolo z Brescią. Ponadto do tej listy został dołożony także pojedynek Parmy ze SPAL.

W opublikowanym komunikacie możemy także przeczytać, że te pięć zaległych meczów odbędzie się 13 maja, co spowodowało także zmianę terminu finału Pucharu Włoch na 20 maja.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy