Juventus - Inter Mediolan przełożony. OFICJALNIE: Pięć odwołanych meczów w Serie A!

Juventus - Inter Mediolan przełożony. OFICJALNIE: Pięć odwołanych meczów w Serie A!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lega Serie A

Lega Serie A wystosowała oficjalny komunikat, w którym poinformowała, że nadchodzące starcia Udinese z Fiorentiną, Milanu z Genoą, Sassuolo z Brescią, Parmy ze SPAL oraz Juventusu z Interem nie odbędą się w zaplanowanym terminie.

Koronawirus znów skutecznie sparaliżował rozgrywki we Włoszech. Centralne władze były od początku zdecydowane nawet na odwołanie całej rozpoczynającej się serii gier w Serie A, ale pod naciskiem krajowego związku piłkarskiego wydały zgodę na rozegranie meczów w zagrożonych regionach przy zamkniętych trybunach.

Ta decyzja nie zamknęła jednak dyskusji nad sensem odbycia się poszczególnych spotkań bez udziału publiczności z szczególnym uwzględnieniem hitowego niedzielnego starcia Juventusu z Interem Mediolan.

Z tego też powodu w porannych informacjach ukazujących się w mediach z Półwyspu Apenińskiego pojawiły się doniesienia o możliwym odwołaniu tego pojedynku.

Nie musieliśmy zbyt długo czekać na oficjalne stanowisko władz Lega Serie A w tej kwestii, które postanowiły ostatecznie przenieść na inny termin nie tylko ten mecz, ale i pozostałe trzy, które miały zostać rozegrane na zamkniętych obiektach - Udinese z Fiorentiną, Milanu z Genoą oraz Sassuolo z Brescią. Ponadto do tej listy został dołożony także pojedynek Parmy ze SPAL.

W opublikowanym komunikacie możemy także przeczytać, że te pięć zaległych meczów odbędzie się 13 maja, co spowodowało także zmianę terminu finału Pucharu Włoch na 20 maja.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Premier League: Policja zatrzymała 12-latka, który wysyłał rasistowskie wiadomości do Wilfrieda Zahy Premier League: Policja zatrzymała 12-latka, który wysyłał rasistowskie wiadomości do Wilfrieda Zahy Domowa koszulka Realu Madryt na nowy sezon. Adidas usunął jeden element [FOTO] Domowa koszulka Realu Madryt na nowy sezon. Adidas usunął jeden element [FOTO] Håland wyrzucony z klubu nocnego [WIDEO] Håland wyrzucony z klubu nocnego [WIDEO] Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy