Juventus jednak nie uniknie odjęcia punktów. Szykują się duże przetasowania w tabeli Serie A

Juventus jednak nie uniknie odjęcia punktów. Szykują się duże przetasowania w tabeli Serie A
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com | La Gazzetta dello Sport

Juventus ma w ostatecznym rozrachunku zostać ukarany odjęciem dziewięciu, a nie piętnastu, punktów za nieprawidłowości przy realizowaniu transferu - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Nad „Starą Damą” zebrały się w minionych miesiącach czarne chmury za sprawą rozpoczęcia szeroko zakrojonego dochodzenia obejmującego zbadanie kwestii zawyżania kwot transferowych oraz wypłacania piłkarzy większych, od deklarowanych, sum w trakcie pandemii koronawirusa.

Klub został za to pierwsze przewinienie ukarany odjęciem aż piętnastu punktów, co mocno skomplikowało jego sytuację w tabeli Serie A odnośnie zapewnienia sobie udziału w przyszłej edycji europejskich pucharów.

Juventus odwołał się od nałożonej sankcji i na mocy decyzji Kolegium Gwarancyjnego CONI odzyskał utracone „oczka” po przekazaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia przez sąd apelacyjny.

Ten, zgodnie z informacjami przekazanymi przez Goal.com, ma ponownie potwierdzić fakt złamania przepisów przez zespół z Turynu i przywrócić karę odjęcia punktów. Ma być ona jednak mniejsza od pierwotnej.

„La Gazzetta dello Sport” przekonuje, że „Stara Dama” zostanie ostatecznie pozbawiona dziewięciu „oczek”. W praktyce będzie oznaczało to ponowne wypadnięcie poza strefę gwarantującą udział w Lidze Mistrzów.

Jeżeli poniższe zestawienie okazałoby się wiążące i Fiorentina zgarnęła Puchar Włoch w starciu z Interem Mediolan, Juventus pozostałby bez europejskich pucharów.

***

TABELA SERIE A PO EWENTUALNYM UKARANIU JUVENTUSU

Miejsce Klub Punkty
1 [LM] Napoli 88
2 [LM] Lazio 64
3 [LM] Inter Mediolan 63
4 [LM] AC Milan 61
5 [LE] Atalanta 58
6 [LKE] AS Roma 58
7 Juventus 57 (obecnie 66)
Więcej na temat: Juventus FC Włochy Serie A

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] Al-Nassr gra z Al-Ahli: Znamy składy [OFICJALNIE]. Transmisja w polskiej telewizji Al-Nassr gra z Al-Ahli: Znamy składy [OFICJALNIE]. Transmisja w polskiej telewizji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy