Juventus: Matuidi kluczem do sprowadzenie Aouara

Juventus: Matuidi kluczem do sprowadzenie Aouara fot. Laura Jonin | Flickr
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tuttosport | Calciomercato.it

Juventus zamierza włączyć Blaise'a Matuidiego w operację dotyczącą zakontraktowania Houssema Aouara, aby obniżyć wycenę utalentowanego pomocnika - przekonują włoskie media.

Wiele na to wskazuje, że Olympique Lyon zostanie zmuszony do rozstania z kilkoma czołowymi zawodnikami z uwagi na przedwczesne zakończenie sezonu we Francji i fakt, że po raz pierwszy od 1996 roku nie weźmie najprawdopodobniej udziału w europejskich pucharach.

W takiej sytuacji władze klubu muszą szukać oszczędności i dlatego są gotowe sprzedać Houssema Aouara, który cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku i w znaczącym stopniu mógłby załatać dziurę w budżecie „Les Gones”, bo ci oczekują zarobienia na jego odejściu przynajmniej 50 milionów euro.

W ostatnich tygodniach największą chęć do nawiązania współpracy z blisko 22-letnim zawodnikiem wyraził Juventus.

Włoskie media uważają jednak, że „Stara Dama” nie zamierza spełnić oczekiwań Olympique'u Lyon i będzie dążyła do obniżenia kwoty odstępnego za młodzieżowego reprezentanta Francji.

Drużyna z Turynu planuje osiągnąć swój cel poprzez włączenia w całą operację Blaise'a Matuidiego. Jeżeli zespół z Ligue 1 zaakceptowałby możliwość nawiązania współpracy z doświadczonym pomocnikiem, to miałby otrzymać jeszcze 32 miliony euro za Aouara.

„Les Gones” mogą wyrazić chęć do realizacji takiej transakcji, ponieważ nie musieliby szukać następcy utalentowanego zawodnika. Ponadto sam prezes Jean-Michel Aulas darzy dużą sympatią 33-letniego piłkarza i w przeszłości próbował go sprowadzić do swojego klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy