Juventus: Matuidi kluczem do sprowadzenie Aouara

Juventus: Matuidi kluczem do sprowadzenie Aouara fot. Laura Jonin | Flickr
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tuttosport | Calciomercato.it

Juventus zamierza włączyć Blaise'a Matuidiego w operację dotyczącą zakontraktowania Houssema Aouara, aby obniżyć wycenę utalentowanego pomocnika - przekonują włoskie media.

Wiele na to wskazuje, że Olympique Lyon zostanie zmuszony do rozstania z kilkoma czołowymi zawodnikami z uwagi na przedwczesne zakończenie sezonu we Francji i fakt, że po raz pierwszy od 1996 roku nie weźmie najprawdopodobniej udziału w europejskich pucharach.

W takiej sytuacji władze klubu muszą szukać oszczędności i dlatego są gotowe sprzedać Houssema Aouara, który cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku i w znaczącym stopniu mógłby załatać dziurę w budżecie „Les Gones”, bo ci oczekują zarobienia na jego odejściu przynajmniej 50 milionów euro.

W ostatnich tygodniach największą chęć do nawiązania współpracy z blisko 22-letnim zawodnikiem wyraził Juventus.

Włoskie media uważają jednak, że „Stara Dama” nie zamierza spełnić oczekiwań Olympique'u Lyon i będzie dążyła do obniżenia kwoty odstępnego za młodzieżowego reprezentanta Francji.

Drużyna z Turynu planuje osiągnąć swój cel poprzez włączenia w całą operację Blaise'a Matuidiego. Jeżeli zespół z Ligue 1 zaakceptowałby możliwość nawiązania współpracy z doświadczonym pomocnikiem, to miałby otrzymać jeszcze 32 miliony euro za Aouara.

„Les Gones” mogą wyrazić chęć do realizacji takiej transakcji, ponieważ nie musieliby szukać następcy utalentowanego zawodnika. Ponadto sam prezes Jean-Michel Aulas darzy dużą sympatią 33-letniego piłkarza i w przeszłości próbował go sprowadzić do swojego klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy