Juventus: Merih Demiral do Premier League?!

Juventus: Merih Demiral do Premier League?! fot. sbonsi / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Goal.com

Merih Demiral może latem odejść z Juventusu. Turkiem zainteresowany jest Everton, który monitoruje jego sytuację. Taką informację podają dziennikarze Goal.com.

W 2019 roku Juventus sprowadził do siebie z Sassuolo Meriha Demirala. Za tak duży talent zapłacił wówczas zaledwie 18 milionów euro. Wydawało się, że jeśli nie od razu, to od drugiego sezonu Turek wskoczy do pierwszej jedenastki. W praktyce jednak nic takiego się nie stało, a w zeszłych rozgrywkach Serie A rozegrał zaledwie 15 spotkań.

Massimiliano Allegri, który niedawno przejął stery „Starej Damy”, nie widzi miejsca dla 23-latka w swoim składzie. Środkowy obrońca wrócił ostatnio do Turynu, aby po Mistrzostwach Europy rozpocząć przygotowania do nowej kampanii. Na dniach ma rozmawiać ze swoim szkoleniowcem i podjąć decyzję co do jego przyszłości.

Jeśli faktycznie Demiral zdecydowałby się na odejście, to potencjalny nowy klub musiałby zapłacić za niego aż 40 milionów euro. Tak wysoka cena spowodowana jest wciąż ogromnym potencjałem samego zawodnika, ale jednocześnie długim kontraktem, który obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Całą sytuację monitoruje Everton. Nowy menedżer Rafa Benítez wciąż rozgląda się za nowym środkowym obrońcą. Nie wiadomo, czy ostatecznie Yerry Mina pozostanie w drużynie, dlatego sprowadzenie stopera jest jednym z celów w tym okienku transferowym.

Nie tylko jednak klub z Anglii chciałby kupić Turka. W swoich zespołach widzą go jeszcze AS Roma oraz Atalanta. Problemem może okazać się cena, jaką będzie trzeba zapłacić za niego. Jeśli Juventus nie obniży swoich wymagań, to mało kto będzie w stanie wyłożyć 40 milionów euro.

Demiral w barwach „Starej Damy” rozegrał do tej pory 31 spotkań. W ich trakcie udało mu się raz wpisać na listę strzelców oraz zaliczyć dwa finalne podania przy trafieniach kolegów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy