Juventus nie chce sprzedawać Wojciecha Szczęsnego

Juventus nie chce sprzedawać Wojciecha Szczęsnego fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio [Przegląd Sportowy]

Władze Juventusu nie mają w planach rozstania z Wojciechem Szczęsnym - pisze Gianluca Di Marzio na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Wojciech Szczęsny jako podstawowy bramkarz Juventusu rozegrał w tym sezonie 27 spotkań, notując 15 czystych kont. Mimo mocnej pozycji w zespole media co jakiś czas spekulują na temat jego przyszłości w nim. Tylko w ostatnim czasie pojawiały się informacje o zainteresowaniu Polakiem ze strony dyrektora sportowego Tottenhamu Fabio Paraticiego (chociaż ta opcja od początku wydawała się mało realna) czy możliwego zakończenia kariery w MLS.

Według Gianluki Di Marzio na zmianę otoczenia przynajmniej najbliższego lata się nie zanosi. Umiejętności 32-latka są cenione w Turynie, podobnie jak jego pozaboiskowy wkład w zespół. Jest jednym z jego liderów i jednocześnie ulubieńców trenera Massimiliano Allegriego.

Włoski dziennikarz przypomina, że swego czasu szkoleniowiec zablokował przenosiny do drużyny Gianluigiego Donnarummy. Zrobił to dlatego, iż uznał, że ma już w składzie golkipera na najwyższym poziomie.

Kontrakt Szczęsnego jest ważny do 30 czerwca 2024 roku. Strony mogą go nawet przedłużyć, ale pośpiechu w sprawie rozmów na ten temat raczej nie będzie.

***

Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy