Juventus nie dogadał się z Danilo. Z wymiany nici?!

Juventus nie dogadał się z Danilo. Z wymiany nici?! fot. Ailura Wikipedia | CC BY-SA 3.0 at
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Jak informują włoskie media, Juventus nie porozumiał się z Danilo odnośnie warunków jego kontraktu. W efekcie negocjacje wymiany pomiędzy „Starą Damą” a Manchesterem City, zostały wstrzymane.

Ostatnie dni przyniosły zmianę nastawienia mistrzów Włoch w stosunku do brazylijskiego obrońcy, co na nowo otworzyło drogę João Cancelo do Manchesteru City. Oba kluby rozpoczęły negocjacje, czego efektem miała być propozycja Anglików opiewającą na kwotę 35 milionów euro plus Danilo. Idąc tym tropem, turyńczycy zaczęli także rozmowy z samym zawodnikiem.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Fabio Paraticim (dyrektorem sportowym Juventusu), a Fabrizio De Vecchim (przedstawicielem reprezentanta „Canarinhos”), odbyło się wczoraj. Jak jednak informuje „La Gazzetta dello Sport”, rozmowy nie ułożyły się najlepiej. Stało się tak głównie za sprawą rozbieżności finansowych: prawy defensor w Anglii inkasuje pięć milionów euro rocznie, a oferta przedstawiciela Serie A nie przekroczyła nawet trzech milionów euro. Tym samym na razie temat wymiany pomiędzy oboma klubami upadł.

Niemniej, można spodziewać się, że negocjacje wciąż będą prowadzone, a powodzenie całej operacji w dużej mierze będzie zależeć o woli byłego piłkarza Realu Madryt, który według wspomnianego źródła powoli jest wypychany z Etihad Stadium. Wszystko przez fakt, że Pep Guardiola osobiście poprosił o angaż João Cancelo i dlatego władze Manchesteru City zrobią wszystko, aby zadowolić swojego menedżera.

Danilo w sezonie 2018/2019 zanotował 22 występy (gol i asysta), zaś piłkarz Juventusu, który ma na swoim koncie 14 spotkań w reprezentacji Portugalii, wybiegał na boisko 34 razy (bramka oraz pięć kluczowych podań).

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy