Juventus otrzymał dobrą ofertę za Denisa Zakarię. Porozumienie coraz bliżej

2023-08-10 09:29:43; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Juventus otrzymał dobrą ofertę za Denisa Zakarię. Porozumienie coraz bliżej Fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Fabrizio Romano

AS Monaco nadesłało do Juventusu nową oficjalną ofertę za Denisa Zakarię. Negocjacje zmierzają do szczęśliwego zakończenia – przekazał na Twitterze Fabrizio Romano.

Zakaria nie znajdował się w planach trenera Massimiliano Allegriego już w poprzednim sezonie, o czym świadczyło wypożyczenie do Chelsea. Wówczas „Stara Dama” dogadała też klauzulę wykupu, ale nie została uaktywniona, bo Szwajcar nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań.

Tym razem zapowiada się już na definitywne odejście. Jak zasygnalizował Romano, największe zaangażowanie w realizację zakupu defensywnego pomocnika wykazuje AS Monaco. Bardzo chętny na współpracę jest Adi Hütter, gdyż obaj panowie mieli ze sobą styczność w Young Boys i Borussii Mönchengladbach.

Do Turynu przywędrowała zatwierdzona oferta przez klub z Księstwa opiewająca na 22 miliony euro. Kwota zawiera już bonusy.

Siódma siła Serie A oczekuje jednak troszkę wyższej wartości. Jeśli na stole pojawi się pakiet o łącznej wartości 25 milionów, wówczas wychowanek Servette FC otrzyma „zielone światło” na przeprowadzkę.

Kwestia warunków kontraktu indywidualnego z przedstawicielami Zakarii również jest domykana. Wszystkie strony zbliżają się do punktu wyjścia.

W styczniu 2022 roku piłkarz zamienił Borussię na „Juve” w ramach transferu definitywnego. Na włoskim gruncie się nie sprawdził, więc otrzymał szansę na odrodzenie w Londynie.

Trykot „The Blues” przywdziewał tylko jedenaście razy. Strzelił jednego gola z Dinamem Zagrzeb w fazie grupowej Ligi Mistrzów.