Juventus: Pirlo też chce Milika

Juventus: Pirlo też chce Milika fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Tuttosport

„Tuttosport” podaje, że celem Andrei Pirlo jest poważne wzmocnienie siły ognia Juventusu. W związku z tym planowane jest zakontraktowanie nie tylko doświadczonego napastnika, ale i młodziana, który ma się rozwijać pod okiem sprowadzonego atakującego.

Mistrz Włoch już za czasów „panowania” Maurizio Sarriego chciał pozyskać nowego środowego napastnika. Wówczas na radary turyńczyków trafili Arkadiusz Milik oraz Raúl Jiménez. Następnie pojawiły się plany uzupełnia kadry o sporo młodszego gracza. Tu faworytem dyrekcji sportowej Juventusu od początku był Andrea Pinamonti.

Jak wiemy, 61-latek rozstał się już ze „Starą Damą”, a jego miejsce zajął Andrea Pirlo. To potencjalnie mogło przekreślić szanse na realizację powyższych celów, lecz według „Tuttosport” nic takiego nie będzie miało miejsca.

Zważywszy na ten fakt, priorytetem nadal pozostaje wzmocnienie siły ognia ekipy z Allianz Stadium, a to, co się zmieniło, to liczba kandydatów wśród młodych, perspektywicznych atakujących. Do Pinamontiego dołączyć miał bowiem Gianluca Scamacca.

21-latek to Włoch, który nie tak dawno przebywał na wypożyczeniu z Sassuolo do Ascoli. Tam na poziomie Serie B w 33 występach strzelił 9 goli i raz asystował, dokładając do tego wyniku cztery trafienia w dwóch meczach krajowego pucharu. Piłkarz wyceniany na 15 milionów euro mierzy 195 centymetrów wzrostu, a wróży mu się świetlaną przyszłość, tym bardziej ze już teraz reprezentuje on „Azzurrich” na szczeblu młodzieżowym.

Dziennik uzupełnia powyższe informacje o fakt, że oboma napastnikami interesuje się również Inter Mediolan, lecz to Juventus na ten moment ma rozdawać karty, starając się jednocześnie o zakup kogoś z pary Milik-Jiménez.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy