Juventus podjął decyzję w sprawie Paula Pogby. Jego agent otrzymał ważną obietnicę

2023-06-30 14:39:01; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
Juventus podjął decyzję w sprawie Paula Pogby. Jego agent otrzymał ważną obietnicę Fot. Marco Alpozzi/LaPresse/SIPA USA/PressFocu
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Sky Sports Italia | Footmercato.com

Juventus nie zamierza rozstawać się z Paulem Pogbą. Francuz po fatalnym sezonie otrzyma drugą szansę, co obiecano jego agentowi - donoszą Footmercato.com i Sky Sport Italia.

Powrót Francuza do stolicy Piemontu nie okazał się triumfalny. Jego cała kampania zamknęła się na zaledwie dziesięciu spotkaniach, czego przyczyną były nawracające problemy zdrowotne.

Z powodu łącznie sześciu urazów pauzował przez 364 dni. Stracił zatem cały rok.

Po takim sezonie przyszłość 30-latka budziła sporo znaków zapytania. Juventus, oglądający każdą monetę z dwóch stron, szuka oszczędności. W tej sytuacji rozstanie nie byłoby niczym zaskakującym. Tym bardziej że na stole pojawiły się ponoć konkretne oferty.

Jak podają Footmercato.com i Sky Sport Italia, Paul Pogba otrzymał lukratywne propozycje z popularnego obecnie saudyjskiego kierunku. Te nie zostaną wysłuchane.

Rafaela Pimenta, przedstawicielka czterokrotnego zdobywcy scudetto, na spotkaniu z zarządem „Starej Damy” usłyszała, że na ten moment w klubie nikt nie bierze pod uwagę zakończenia współpracy. 

Pomimo zmagań Pogby z kontuzjami, Juventus jest skłonny dać mu kolejny sezon na pokazanie swojej wartości. Pomocnik ma dołączyć do przedsezonowych treningów przed innymi zawodnikami.

Pimenta, która przejęła imperium po Mino Raioli, została zapewniona w dodatku, że żadna oferta z Arabii Saudyjskiej nie zostanie przyjęta.

Paul Pogba ma nadzieje nawiązać w nadchodzącej kampanii do swej pierwszej przygody w Turynie. To dzięki niej zapracował na rekordowy wówczas, wart 105 milionów euro, transfer do Manchesteru United.

Kontrakt reprezentanta Francji wygasa latem 2026 roku.