Juventus potwierdza. Paul Pogba przeszedł operację [OFICJALNIE]

Juventus potwierdza. Paul Pogba przeszedł operację [OFICJALNIE] fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Juventus

Juventus wydał komunikat na temat przebytego zabiegu przez Paula Pogbę. Potencjalny czas jego rekonwalescencji nie został na razie podany.

Reprezentant Francji zakończył latem nie do końca udaną przygodę z Manchesterem United i po szeregu spekulacji postanowił ponownie związać się z Juventusem.

Środkowy pomocnik wiele sobie obiecywał po nawiązaniu po raz drugi współpracy z włoskim klubem. Na razie musi jednak skupić się na dochodzeniu do pełni sił, ponieważ tuż przed startem sezonu nabawił się kontuzji kolana.

Dla 29-letniego zawodnika nie był to już pierwszy tego typu uraz w ostatnim czasie. Dlatego w mediach pojawiły się doniesienia o możliwym poddaniu się operacji przez piłkarza, która najprawdopodobniej wykluczyłaby go z udziału w mundialu.

Paul Pogba odbył niezwłocznie niezbędne konsultacje medyczne i na początku sierpnia podjął decyzję o zastosowaniu zachowawczej metody leczenia. Ta nie przyniosła jednak spodziewanych skutków w momencie rozpoczęcia mocniejszych treningów, więc Francuz dał się ostatecznie nakłonić do przejścia stosownego zabiegu.

Reprezentant „Trójkolorowych” ma go już za sobą, o czym dowiadujemy się z komunikatu wydane przez Juventus.

„Paul Pogba przeszedł dziś wieczorem selektywną zewnętrzną artroskopową meniscektomię (wycięcie łąkotki). Operacja wykonana przez profesora Roberto Rossiego w obecności kierownika Juventus Health Manager doktora Luki Stefaniniego zakończyła się sukcesem” - napisał klub z Turynu.

Sky Sport Italia podało wcześniej, że środkowy pomocnik będzie po wspomnianym zabiegu pauzował przynajmniej kolejne sześć tygodni, co daje nadzieję na to, że znajdzie się w kadrze drużyny narodowej na nadchodzący mundial.

Francja swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata rozegra 22 listopada z Australią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy