Juventus potwierdza. Paul Pogba przeszedł operację [OFICJALNIE]

Juventus potwierdza. Paul Pogba przeszedł operację [OFICJALNIE] fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Juventus

Juventus wydał komunikat na temat przebytego zabiegu przez Paula Pogbę. Potencjalny czas jego rekonwalescencji nie został na razie podany.

Reprezentant Francji zakończył latem nie do końca udaną przygodę z Manchesterem United i po szeregu spekulacji postanowił ponownie związać się z Juventusem.

Środkowy pomocnik wiele sobie obiecywał po nawiązaniu po raz drugi współpracy z włoskim klubem. Na razie musi jednak skupić się na dochodzeniu do pełni sił, ponieważ tuż przed startem sezonu nabawił się kontuzji kolana.

Dla 29-letniego zawodnika nie był to już pierwszy tego typu uraz w ostatnim czasie. Dlatego w mediach pojawiły się doniesienia o możliwym poddaniu się operacji przez piłkarza, która najprawdopodobniej wykluczyłaby go z udziału w mundialu.

Paul Pogba odbył niezwłocznie niezbędne konsultacje medyczne i na początku sierpnia podjął decyzję o zastosowaniu zachowawczej metody leczenia. Ta nie przyniosła jednak spodziewanych skutków w momencie rozpoczęcia mocniejszych treningów, więc Francuz dał się ostatecznie nakłonić do przejścia stosownego zabiegu.

Reprezentant „Trójkolorowych” ma go już za sobą, o czym dowiadujemy się z komunikatu wydane przez Juventus.

„Paul Pogba przeszedł dziś wieczorem selektywną zewnętrzną artroskopową meniscektomię (wycięcie łąkotki). Operacja wykonana przez profesora Roberto Rossiego w obecności kierownika Juventus Health Manager doktora Luki Stefaniniego zakończyła się sukcesem” - napisał klub z Turynu.

Sky Sport Italia podało wcześniej, że środkowy pomocnik będzie po wspomnianym zabiegu pauzował przynajmniej kolejne sześć tygodni, co daje nadzieję na to, że znajdzie się w kadrze drużyny narodowej na nadchodzący mundial.

Francja swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata rozegra 22 listopada z Australią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy