Juventus potwierdził definitywny transfer Westona McKennie'ego [OFICJALNIE]

Juventus potwierdził definitywny transfer Westona McKennie'ego [OFICJALNIE] fot. Juventus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Juventus

Weston McKennie został wykupiony przez Juventus z Schalke 04. Definitywny transfer pomocnika potwierdził klub z Turynu.

Taki ruch zapowiadały włoskie media i dzisiaj stał się on faktem. Juventus przeleje na konto Schalke za McKennie'ego 18,5 miliona euro (płatność rozłożona na trzy lata). Do tego dochodzą bonusy, które finalnie mogą zwiększyć kwotę operacji o kolejne 6,5 miliona euro.

Sam McKennie parafował z Juventusem kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku.

22-letni Amerykanin trafił do Europy w 2016 roku, przenosząc się do Schalke z FC Dallas. W koszulce niemieckiej ekipy rozegrał 91 meczów, po czym został wypożyczony do Juventusu. W barwach turyńskiego zespołu szybko zaczął pokazywać się z naprawdę korzystnej strony. Do tej pory zanotował we Włoszech 31 występów, strzelając w nich pięć goli.

Mając na uwadze ostatnie doniesienia Nicolò Schiry, Juventus po wykupie McKennie'ego skupi się teraz na pozyskaniu Manuela Locatellego z Sassuolo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy