Juventus pracuje nad rozwiązaniem umowy z Khedirą. Niemiec gotów na ustępstwa

Juventus pracuje nad rozwiązaniem umowy z Khedirą. Niemiec gotów na ustępstwa fot. Juventus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira | Juventus

Sami Khedira nie znajduje się w planach Juventusu na przyszły sezon. W związku z tym strony usiadły do rozmów w celu zakończenia współpracy.

Przed kilkoma tygodniami Andrea Pirlo pochylił się nad sytuacją w klubie Gonzalo Higuaína oraz Samiego Khediry, i o ile w przypadku tego pierwszego stwierdził wprost, że zapadła decyzja o rozstaniu, jeśli chodzi o Niemca, nie wykluczył on jego pozostania. Jednocześnie szkoleniowiec „Starej Damy” zaznaczył, że wiele w tej sprawie będzie zależeć od stanu jego zdrowia.

33-latek zdążył już wrócić do treningów z drużyną, co pokazuje, że jest on na dobrej drodze do wypracowania zadowalającej dyspozycji. Okazuje się jednak, że międzyczasie gracz ten został skreślony przez następcę Maurizio Sarriego na ławce trenerskiej mistrza Włoch.

Początkowo środkowy pomocnik wzbraniał się przed odejściem z Allianz Stadium, tłumacząc, że w stolicy Piemontu czuje się doskonale, ale informacje kolportowane przez Nicolò Schirę pozwalają sądzić, że zmienił on swoje nastawienie.

Z powodu brak ofert dla 77-krotnego reprezentanta Niemiec, rozpoczęły się negocjacje obu stron w celu rozwiązania umowy ważnej do 30 czerwca 2021 roku. Na jej mocy inkasuje on sześć milionów euro netto za każdy sezon spędzony w Juventusie, więc teoretycznie właśnie tyle powinien wypłacić mu klub, ale po chwili namysłu zawodnik doszedł do wniosku, że zadowoli się połową tej kwoty.

Mając to na uwadze, wydaje się, że porozumienie powinno zostać wkrótce wypracowane. Co potem? O Khedirę w przeszłości pytały ekipy z Premier League oraz Major League Soccer, pojawiło się również zainteresowanie ze strony Zenitu Sankt Petersburg. Tym samym nie powinien on mieć problemu ze znalezieniem nowego pracodawcy.

Doświadczony piłkarz środka pola do Włoch przybył na zasadzie wolnego transferu z Realu Madryt. Od czasu operacji przeprowadzonej w 2015 roku, zdołał on wystąpić w 145 spotkaniach. Swoją obecność zaznaczył 21 trafieniami i 13 kluczowymi podaniami.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Stępiński o krok od przenosin do Lecce Stępiński o krok od przenosin do Lecce Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy