Juventus skontaktował się z Simone Inzaghim

Juventus skontaktował się z Simone Inzaghim fot.
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport | Sport Mediaset | La Stampa

Simone Inzaghi, trener Lazio, to kolejny kandydat do zastąpienia w Juventusie Massimiliano Allegriego.

To już pewne. W kolejnym sezonie 51-letni Allegri nie poprowadzi „Starej Damy”. To wymusza na dyrekcji klubu znalezienie jego następcy. Do tej pory z turyńczykami łączeni byli m.in. Antonio Conte, Maurizio Sarri czy Josep Guardiola. Teraz do listy tej dołączył Simone Inzaghi.

Trener Lazio w obecnym sezonie doprowadził zespół do triumfu w Pucharze Włoch. W wielkim finale rzymianie pokonali Atalantę 2:0. Dzięki temu zakwalifikowali się oni do fazy grupowej Ligi Europy. Niewykluczone jednak, że w kolejnym sezonie „Orły” będą prowadzone przez kogoś innego.

Juventus w ostatnich dniach zintensyfikował bowiem poszukiwania nowego szkoleniowca. W tym celu według „Corriere dello Sport”, Sport Mediaset i „La Stampy” mistrzowie Włoch skontaktowali się z 43-latek zasiadającym na ławce trenerskiej Lazio. Na razie poinformowano go, że w najbliższym czasie otrzyma więcej informacji w tej sprawie.

Włoskie media u młodszego z braci Inzaghich przede wszystkim wyróżniają ofensywny styl gry drużyn, które prowadzi (tak było już w zespole juniorskim Lazio, i tak też jest po dziś dzień). Ta koncepcja trafia do Andrei Agnellego i spółki. Tym samym ostatecznie to nie Maurizio Sarri, a właśnie Simone Inzaghi może poprowadzi „Starą Damę” w kolejnym sezonie. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy