Juventus: Szczęsny pierwszym graczem do sprzedaży?!

Juventus: Szczęsny pierwszym graczem do sprzedaży?! fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Tuttosport

Letnie okno wystartuje już za dwa miesiące, a Juventus, po przegranej walce o obronę tytułu mistrza, nie zamierza marnować czasu. Jego celem jest aktualnie sprowadzenie Gianluigiego Donnarummy i na przeszkodzie do tego stoi Wojciech Szczęsny. W efekcie klub traktuje priorytetowo sprzedaż Polaka.

Czołowy reprezentant biało-czerwonych wskoczył na stałe do podstawowego składu „Starej Damy” w 2018 roku, gdy z zespołu odszedł dotychczasowy kapitan Gianluigi Buffon. Jego rola nie uległa zmianie nawet wtedy, kiedy do stolicy Piemontu wrócił zasłużony golkiper.

Włoscy dziennikarze zauważają jednak, że Wojciech Szczęsny nie rozgrywa najlepszego sezonu, brakuje mu magii z poprzednich lat i być może to odpowiedni moment na rozstanie obu stron.

Do takiej argumentacji, zdaniem dziennika „Tuttosport”, przychylają się włodarze Juventusu. Klub przeżywa trudne chwile i Fabio Paratici zamierza dać piłkarzom nowy impuls.

Takowym może być angaż Gianluigiego Donnarummy, który lada moment będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu. Według powyższego źródła turyńczycy są właściwie zdecydowani, ale nim przeprowadzą całą operację, najpierw muszą pozbyć się Polaka.

Kierunek, z którym łączony jest 31-latek, to oczywiście Premier League. To dzięki występom na angielskich boiskach jego kariera eksplodowała, a teraz historia może zatoczyć koło.

Tym samym wiele wskazuje na to, że aktualnie to Szczęsny jest pierwszym piłkarzem do sprzedaży na Allianz Stadium. W międzyczasie drużyna walczy o awans do Ligi Mistrzów, który ułatwi sternikom poruszanie się na rynku transferowym.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy