Juventus „wyróżniony”. Gigantyczny Złoty Tapir dostarczony pod stadion

Juventus „wyróżniony”. Gigantyczny Złoty Tapir dostarczony pod stadion
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Striscia la Notizia

Valerio Staffelli i spółka nie mogli przepuścić okazji, by dopiec Superlidze. Symbolicznie dostało się Juventusowi, który był jednym z głównych prowodyrów nowych rozgrywek.

W niedzielę niespodziewanie spełniły się spekulacje na temat powstania Superligi, a które toczyły się już od wielu lat. Projekt zdawał się budzić spory entuzjazm wśród klubów, ale mieszane reakcje kibiców oraz konflikt z FIFA i UEFA szybko zweryfikowały plany europejskich gigantów. Już we wtorek poszczególne drużyny wypisywały się z projektu i aktualnie pozostały w nim już tylko Real Madryt i FC Barcelona.

Od dłuższego czasu wiadome było, że spory nacisk na powstanie rozgrywek stawiał Andrea Agnelli, prezydent Juventusu oraz wiceprezes Superligi. Po tym jak „Stara Dama” opuściła rozgrywki, reakcja włoskich satyryków była błyskawiczna. Przy okazji rozgrywanego w Turynie meczu z Parmą, Valerio Staffelli dostarczył pod Allianz Stadium gigantycznego Złotego Tapira.

Jest to statuetka, która od 1996 roku jest przyznawana przez program satyryczny „Striscia la notizia” emitowany na „Canale 5”, często osobistościom ze świata sportu. Laureaci Tapiro d'Or otrzymują „nagrodę” jako prześmiewcze podkreślenie jakiejś wpadki i nie inaczej jest w przypadku Juventusu.

W tym przypadku wrażenie robi jednak rozmiar statuetki. Zazwyczaj jest ona dość poręczna i przekazywana bezpośrednio do rąk laureata, tym razem jednak podkreślono huczny upadek Superligi. Wielki Złoty Tapir został przetransportowany pod stadion Juventusu na specjalnej przyczepie.

„Czekając na wygraną w Superlidze-widmo, Juventus zdobył zdecydowanie bardziej prestiżowe trofeum - gigantycznego Złotego Tapira ze Stiscia la Notizia” - napisano na oficjalnej stronie programu.

„Valerio Staffelli dostarczył go bezpośrednio pod stadion po sensacyjnej wtopie nowych europejskich rozgrywek, bardzo wyczekiwanych przez prezydenta Juventusu, Andreę Agnellego”.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy