Juventus z komunikatem w sprawie Leonardo Bonucciego. Jest gotowy pójść na wojnę [OFICJALNIE]

Juventus z komunikatem w sprawie Leonardo Bonucciego. Jest gotowy pójść na wojnę [OFICJALNIE] fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport | Juventus

Juventus zareagował w stanowczy sposób na prośbę Leonardo Bonucciego o przywrócenie do pierwszej drużyny i stanowisko zaprezentowane przez Umberto Calcagno, prezydenta Włoskiego Związku Piłkarzy.

Objęcie stanowiska dyrektora sportowego przez Cristiano Giuntolego miało rozpocząć nową erę w sposobie zarządzania i funkcjonowania Juventusu.

Tak się w istocie stało, ponieważ niedawny jeden z ojców sukcesu Napoli w postaci wywalczenia mistrzostwa Włoch zdecydował się w trybie natychmiastowym odstawić kilku zbędny graczy od pierwszego zespołu „Starej Damy”.

W tym gronie znalazł się kapitan i jeden z najbardziej zasłużonych graczy w historii klubu - Leonardo Bonucci.

Przyjął on tę decyzję z olbrzymim zdziwieniem, licząc na wsparcie ze strony trenera Massimiliano Allegri. Nie doczekał się go, dlatego za pośrednictwem prawnika wysłał do zespołu z Turynu pismo z prośbą o natychmiastowe przywrócenie go w charakterze członka pierwszej drużyny.

Spotkało się to z odmową ze strony władz Juventusu. Zareagował na to Umberto Calcagno, prezydent Włoskiego Związku Piłkarzy, który opublikował komunikat w tej sprawie.

„Juventus depcze godność Bonucciego. Sytuacja jest paradoksalna. Bonucci jest faktycznie odsunięty od drużyny i doświadcza nielegalnego zachowania, zakazanego przez układ zbiorowy pracy. Juventus musi go natychmiast przywrócić do drużyny, ponieważ cierpi jego wizerunek zawodowy. To wyklucza wszystkie ważne możliwości dla Bonucciego, w tym koszulkę narodową. To tylko wierzchołek góry lodowej, jest wiele podobnych sytuacji, ale Bonucci ma wystarczającą dumę i determinację, by iść naprzód” - napisał.

Utytułowany klub szybko odniósł się do powyższych kwestii, zapewniając, że jest gotowy podjąć wszelkie kroki, jeżeli zajdzie taka potrzeba, by pozostać przy przyjętym wcześniej stanowisku w stosunku do defensora.

„Juventus FC zdecydowanie potwierdza poprawność swoich działań wobec wszystkich zarejestrowanych zawodników, którzy są w pełni uznawani i mają zagwarantowane wszystkie prawa przewidziane w Umowie Zbiorowej dla ich kategorii. Juventus jest również gotowy, jeśli okaże się to konieczne, do obrony pełnej legitymacji swojego postępowania przed właściwymi sądami.

Ponadto Juventus FC ma nadzieję, że problem określenia właściwej równowagi między prawami zawodników a potrzebami klubów będą mogły zostać definitywnie rozpatrzone i rozwiązane w negocjacjach nowej Umowy Zbiorowej pomiędzy AIC a Lega Nazionale Professionisti Serie A, które odbędą się z myślą o sezonie sportowego 2024/2025” - czytamy.

36-letni zawodnik cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku. Nie tak dawno jego nazwisko pojawiło się między innymi w kontekście Unionu Berlin, Fiorentiny, Lazio czy Sampdorii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy