Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE]

Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] fot. Cristiano Ronaldo [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Juventus | Football Italia

Juventus poinformował w wydanym oświadczeniu, że letnia przeprowadzka Cristiano Ronaldo do Manchesteru United została objęta śledztwem prokuratury w ramach prowadzonego dochodzenia o dopuszczenie się oszustw przy realizacji transferów w latach 2019-2021.

Ekipa z Allianz Stadium zaczęła w ostatnim czasie mierzyć się z poważnymi zarzutami odnoszącymi się do stosowania szeregu sztuczek księgowych w celu uniknięcia konsekwencji wynikających z nieprzestrzegania przepisów Finansowego Fair Play.

Włoska prokuratura obrała sobie w związku z tym za cel okres rozliczeniowy między 2019 a 2021 rokiem, który wcześniej znalazł się pod lupą Komisji Nadzoru Klubów Piłkarskich (CoviSoc). A ta opublikowała raport budzący wiele wątpliwości w kwestii zysków kapitałowych z transferów zanotowanych przez „Starą Damę” we wspomnianym okresie.

Śledczy mają już za sobą pierwsze przeszukania siedzib zespołu z Turynu oraz przesłuchania osób zamieszanych w cały proceder. W międzyczasie natknęli się także na pewne nieprawidłowości dotyczące letniej przeprowadzki Cristiano Ronaldo do Manchesteru United i dlatego postanowili nieco rozszerzyć zakres prowadzonego dochodzenia o transfer z udziałem Portugalczyka, o czym oficjalnie poinformował Juventus w wydanym oświadczeniu.

„Klub informuje, że otrzymał powiadomienie o nowym nakazie przeszukania oraz dokonaniu zajęcia dokumentów w sprawie toczącego się śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w Turynie przeciwko Juventusowi i niektórym z jego obecnych (Andrea Agnelli, Pavel Nedvěd, Stefano Cerrato i Cesare Gabasio) oraz poprzednich pracownikom” - czytamy w komunikacie, odnoszącym się do operacji sprzedaży doświadczonego zawodnika.

„Nowy nakaz obejmuje bilans na dzień 30 czerwca 2021 roku odnoszącą się do wartości ekonomicznej sprzedaży zawodnika Dos Santos Aveiro Cristiano Ronaldo.

Jak już ujawniono, klub współpracuje ze śledczymi w celu wyjaśnienia wszelkich interesujących ich aspektów, ponieważ uważa, że ​​działał zgodnie z prawem i przepisami regulującymi sporządzanie sprawozdań finansowych, zgodnie z zasadami rachunkowości i zgodne z międzynarodową praktyką w branży piłkarskiej i warunkami rynkowymi” - dodał „Stara Dama”.

Portugalczyk przeniósł się latem do „Czerwonych Diabłów” za 15 milionów euro oraz dodatkowe 8 milionów euro zawartych w bonusach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy