Juventus zdecydowany na wykup McKennie’ego

Juventus zdecydowany na wykup McKennie’ego fot. Juventus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Calciomercato.com

Weston McKennie zostanie w Juventusu na następny sezon - informuje Calciomercato.com.

Kiedy Amerykanin dołączył do „Starej Damy” jako pierwsze wzmocnienie w erze Andrei Pirlo, wielu zachodziło w głowę, czym kierowały się klubowe władze. 22-latek w ciągu blisko sześciu miesięcy pozamykał jednak wszystkim usta, a zrobił to poprzez znakomite występy.

Zawodnik sprowadzony z FC Schalke 04 wprowadził nową jakość do środka pola mistrza Włoch, prezentując jednocześnie swoją wszechstronność. Był on już bowiem wykorzystywany w roli skrzydłowego i to na obu flankach.

Juventus, przy okazji jego wypożyczenia wartego 4,5 miliona euro, zawarł z Niemcami porozumienie w kwestii ewentualnego wykupu w dwóch odrębnych ścieżkach za 18,5 miliona euro.

Jedna z nich nakłada na turyńczyków obowiązek dokonania transferu definitywnego po rozegraniu przez piłkarza 60 procent możliwych meczów sezonie, ale i zakwalifikowaniu się zespołu do Ligi Mistrzów. Wbrew wcześniejszym oczekiwaniom, ten drugi warunek wcale nie jest taki łatwy do zrealizowania.

Tu z pomocą przychodzi wspomniana druga ścieżka. Włosi, w przypadku niespełnienia zapisów w umowie, mają pierwszeństwo odnośnie wykupu.

Jak podaje serwis internetowy Calciomercato.com, ekipa z Allianz Stadium miała już przeprowadzić próbę obniżenia kwoty ustalonej we wrześniu. To znak, że decyzja o pozostawieniu najlepszego Amerykanina w 2020 roku na następny sezon już została podjęta. Teraz ustalić należy tylko, w jaki sposób dojdzie do całej operacji.

Weston McKennie do tej pory w koszulce mistrza Włoch rozegrał 22 spotkania, zdobył cztery bramki i dwukrotnie asystował przy golach kolegów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy