Juventus zrezygnował z pozyskania Kurzawy. Woli zatrzymać De Sciglio

Juventus zrezygnował z pozyskania Kurzawy. Woli zatrzymać De Sciglio
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Juventus wycofał się z pomysłu wymiany Mattii De Sciglio na Layvina Kurzawę z Paris Saint-Germain - poinformował Gianluca Di Marzio.

Media przekonywały w ostatnich dniach, że zaskakująca transakcja pomiędzy włoskim a francuskim klubem jest praktycznie przesądzona.

Wszystkie strony osiągnęły zadowalające ich porozumienia w kluczowych kwestiach i do przyklepania całej operacji brakowało jedynie przejścia obligatoryjnych testów medycznych przez obu graczy oraz złożenia podpisów pod przygotowanymi dla nich umowami.

Dość niespodziewanej z pomysłu realizacji wspomnianej wymiany postanowił wycofać się Juventus. Gianluca Di Marzio uważa, że drużyna z Turynu przemyślała jeszcze raz sprawę wymienienia się defensorami z Paris Saint-Germain i uznała, że może nie wyjść na niej najlepiej i dlatego postanowiła zatrzymać w swoich szeregach Mattię De Sciglio.

Wspomniany dziennikarz dodaje, że taka decyzja władz „Starej Damy” może wynikać z faktu, że 27-latek nie ma większych problemów z grą na obu flankach obrony. Z kolei Kurzawa jest przywiązany wyłącznie do występów na lewej stronie boiska.

Z tego też powodu Maurizio Sarri ma wyżej cenić sobie umiejętności swojego rodaka niż Francuza. Warto jednak w tym aspekcie zauważyć, że włoski szkoleniowiec nie stawia zbyt często na De Sciglio w trwających rozgrywkach, ale może to wynikać między innymi z tego, że były gracz Milanu zmaga się co pewien czas z problemami zdrowotnymi.

Prawdopodobne fiasko wymiany z udziałem Kurzawy może otworzyć mu drogę ku przeprowadzce do Premier League, gdzie wcześniej zainteresowanie jego usługami przejawiał Arsenal.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy