Juventus zrezygnuje z Moraty? Hiszpan ma wrócić do Atlético Madryt

Juventus zrezygnuje z Moraty? Hiszpan ma wrócić do Atlético Madryt fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport | AS

Juventus zaczyna powoli skłaniać się do zrezygnowania z możliwości przedłużenia wypożyczenia lub definitywnego wykupu Álvaro Moraty z Atlético Madryt - przekonują „La Gazetta dello Sport” i „AS”.

Przedstawiciele „Starej Damy” postanowili we wrześniu ubiegłego roku nawiązać po raz drugi współpracę z hiszpańskim napastnikiem i wypożyczyli go z „Los Rojiblancos” za 10 milionów euro z zawartą opcją wykupu wynoszącą 45 milionów euro.

Jednocześnie wciąż urzędujący mistrz Włoch zagwarantował sobie ewentualne przedłużenie tymczasowego pobytu 28-letniego zawodnika o kolejne dwanaście miesięcy za następne 10 milionów euro, co wówczas obniżyłoby kwotę transferu definitywnego do 35 milionów euro.

Obecnie coraz więcej zaczyna wskazywać na to, że zespół z Turynu nie poniesie dalszych kosztów związanych z utrzymaniem Álvaro Moraty, ponieważ coraz poważnie skłania się ku odesłaniu go z powrotem do Atlético Madryt po zakończeniu trwających rozgrywek.

Środkowy napastnik nie spełnia do końca pokładanych w nim nadziei, co w związku z trudną sytuacją finansową drużyny wynikającą z trwającej pandemii koronawirusa oraz wcześniejszym odpadnięciem z Ligi Mistrzów i prawdopodobnym brakiem obrony mistrzowskiego tytułu ma wpłynąć na podjęcie decyzji o braku przedłużenia współpracy z Hiszpanem, który nie gwarantuje władzom „Starej Damy” wystarczająco wysokiego poziomu.

Jednocześnie Juventus zamierza wstrzymać się z podjęciem jakichkolwiek wiążących kroków w tej kwestii do czasu poznania ostatecznych wyników w Serie A.

28-latek może mimo wszystkich pochwalić się bardzo dobrymi statystykami we włoskim zespole za sprawą 16 zdobytych bramek oraz 12 zaliczonych asyst w 35 występach.

Wcześniej występował w ekipie z Turynu w latach 2014-2016.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy