Już przeszedł do historii Realu Madryt. To początek wspaniałej przygody [WIDEO]

2024-08-25 19:29:08; Aktualizacja: 16 minut temu
Już przeszedł do historii Realu Madryt. To początek wspaniałej przygody [WIDEO] Fot. TV
Mateusz Michałek Źródło: Eleven Sports | MisterChip

Real Madryt pokonał w niedzielnym meczu LaLigi Real Valladolid 3:0. Autorem jednej z bramek był letni nabytek „Królewskich”, a mianowicie Endrick.

RealMadryt nie rozpoczął udanie nowego sezonu ligi hiszpańskiej,ponieważ przed tygodniem zremisował z Mallorcą 1:1. W ten weekend„Królewscy” podejmowali u siebie Real Valladolid.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym rezultatem. Na początku drugiej prowadzenie gospodarzom dał Federico Valverde, który popisał się skutecznym płaskim uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Podopieczni Carlo Ancelottiego dość długo nie potrafili strzelić przyjezdnym drugiego gola, ale w końcu im się to udało. W 88. minucie bramkę zdobył Brahim Díaz, który otrzymał długie podanie od Édera Militão.

Chwilę wcześniej na murawie zameldował się debiutujący w trykocie madryckiej ekipy Endrick, zmieniając Kyliana Mbappé. Chociaż Brazylijczyk nie miał dużo czasu, to w szóstej doliczonej minucie zdążył zanotować trafienie. 18-latek wbiegł w pole karne i oddał z jego obrębu mocny strzał prawą nogą.

Były zawodnik Palmeiras to jeden z największych talentów w świecie futbolu. „Królewscy” potwierdzili jego transfer z dużym wyprzedzeniem, czekając na piłkarza do momentu ukończenia przez niego pełnoletności. Takim wejściem nastolatek tylko zwiększy zainteresowanie swoją osobą.

Użytkownik MisterChip przekazał na Twitterze, że gracz z Ameryki Południowej został najmłodszym zagranicznym strzelcem gola w historii Realu w LaLidze.

Zrobił to, mając dokładnie 18 lat i 35 dni. Pobił dotychczasowy rekord Raphaëla Varane'a (18 lat i 152 dni).