Kacper Kozłowski doceniony w Holandii. Otrzymał nagrodę imienia Johana Cruyffa

2024-05-24 22:21:15; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Kacper Kozłowski doceniony w Holandii. Otrzymał nagrodę imienia Johana Cruyffa Fot. ANP/SIPA USA/PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Eredivisie

Holenderska ekstraklasa za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosiła, że Kacper Kozłowski z Vitesse otrzymał nagrodę „Talent Miesiąca” imienia legendarnego Johana Cruyffa.

Kacper Kozłowski do holenderskiego Vitesse trafił latem ubiegłego roku, przechodząc wówczas na zasadzie wypożyczenia z Brighton & Hove Albion. Ruch ten pozwolił mu złapać odpowiedni rytm gry, na który nie mógł liczyć w barwach angielskiego zespołu.

Co prawda jego drużynie nie udało się utrzymać w Eredivisie, lecz on sam zanotował bardzo przyzwoitą końcówkę sezonu. Kozłowski wystąpił w maju w trzech spotkaniach. Wyglądał w nich świetnie, co potwierdził bramką w ostatnim zremisowanym 2-2 starciu z Ajaksem Amsterdam.

Majowe występy polskiego piłkarza zostały docenione przez holenderskich kibiców, dzięki którym została mu wręczona nagroda „Talent Miesiąca” imienia legendarnego Johana Cruyffa. Wyróżnienie to jest przyznawane zawodnikom do 21. roku życia. Wybór triumfatora zależy nie tylko od głosów, lecz także od różnorakich statystyk.

Jak mogliśmy przeczytać na oficjalnej stronie Eredivisie, w maju Kozłowski przedryblował swoich rywali więcej razy niż jakikolwiek inny zawodnik tej ligi i dodatkowo oddał on osiem celnych uderzeń.

Polak wyprzedził w oficjalnym głosowaniu Johana Bakayoko z PSV Eindhoven oraz Kodaia Sano z NEC Nijmegen.

Bilans Kozłowskiego w sezonie 2023/2024 składa się na 33 rozegrane spotkania, w których zdobył trzy bramki oraz zanotował pięć asyst.