Kamil Grabara na dywaniku. Trener FC Kopenhagi reaguje na konflikt bramkarzy

Kamil Grabara na dywaniku. Trener FC Kopenhagi reaguje na konflikt bramkarzy fot. FC Kopenhaga
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Tipsbladet

Kamila Grabarę i Mathewa Ryana nie łączą zażyłe uczucia, eufemistycznie ujmując. Bramkarze FC Kopenhagi tkwią w konflikcie, krytykując się otwarcie w mediach. Zaradzić postanowił temu trener duńskiego giganta - Jacob Neestrup.

Mathew Ryan szeregi 14-krotnych mistrzów Danii zasilił niedawno, bo na początku sierpnia bieżącego roku. Australijczyk miał zapewnić odpowiednią głębię w składzie i przede wszystkim zastąpić kontuzjowanego Grabarę, który zmagał się z poważnym złamaniem kości twarzy.

Pod nieobecność jednokrotnego reprezentanta Polski były golkiper Valencii, Realu Sociedad czy Arsenalu prezentował się przyzwoicie, notując na przestrzeni 11 spotkań pięć czystych kont. Postawa 30-latka z Plumpton nie wzbudzała jednak na młodszym koledze po fachu żadnych obaw. Wychowanek Ruchu Chorzów jasno stwierdził, że nie widzi w swym rywalu żadnej konkurencji.

Po powrocie do zdrowia Grabara rzeczywiście wrócił między słupki zespołu z Parken. Decyzja trenera Jacoba Neestrupa nie przypadła do gustu Ryanowi, który zrzucił ją na karb powódek politycznych. Oczywiście, Polak nie przemilczał wypowiedzi rozgoryczonego konkurenta.

79-krotny reprezentant kraju pojechał na Mistrzostwa Świata w Katarze jako podstawowy golkiper kadry „Kangurów”. W spotkaniu 1/8 finału z Argentyną doświadczony zawodnik popełnił poważny problem, prowadzący do utraty gola.

„To musiała być polityka, na pewno” - napisał od razu po zdarzeniu Grabara.

Szkoleniowiec FC Kopenhagi, Jacob Neestrup, w końcu zareagował na zaogniający się konflikt. 34-latek odbył rozmowę z bramkarzami, licząc, że mocne słowa przekonają ich do zakopania wojennego topora. Obydwaj mają w styczniu stawić się na treningach.

Najbliższa przyszłość Mathew Ryana nie jest jednak znana. Australijczyk nie czuje się dobrze w klubie, w którym nie może liczyć na pierwsze miejsce w składzie. Jego cel to odejście zimą, o czym informował niedawno duński magazyn „Tipsbladet”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy