Kamiński dołączy do Kownackiego?! „Chcemy zatrudnić go na stałe”

Kamiński dołączy do Kownackiego?! „Chcemy zatrudnić go na stałe”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy | Bild

Marcin Kamiński może wkrótce definitywnie zakończyć swoją przygodę z VfB Stuttgart i przenieść się do Fortuny Düsseldorf.

Środkowy obrońca spędził minione rozgrywki na zasadzie wypożyczenia w szeregach „Czerwono-Białych” i w dotychczas rozegranych dla nich 27 meczach prezentował się na tyle dobrze, że przedstawiciele klubu oraz sztab szkoleniowy zapragnęli dokonać jego wykupu z drużyny spadkowicza Bundesligi.

VfB Stuttgart nie zamierza za wszelką cenę zatrzymywać siedmiokrotnego reprezentanta Polski i jest ponoć skłonny zgodzić się na jego sprzedaż. Władze Fortuny nie są w stanie wydawać na obecnym etapie swojego funkcjonowania zbyt dużych kwot na pozyskiwanie nowych piłkarzy, ale są gotowe wyłożyć 2,2 miliona euro na wykupienie 27-letniego zawodnika. Ta suma powinna zadowolić władze „Die Schwaben”.

Ekipa z Düsseldorfu może mieć jednak problem ze sprostaniem wymaganiom finansowym samego defensora, który według informacji przekazanych przez „Bild”, inkasuje 1,2 miliona euro na mocy obowiązującego go kontraktu  i musiałby obniżyć swoje oczekiwania do kwoty oscylującej w granicach miliona euro, aby zespół z najwyższej klasy rozgrywkowej zdecydował się na zawarcie z nim współpracy na dłużej.

Sam Kamiński ma świadomość, że w Fortunie będzie mógł liczyć na dość regularną grę na poziomie Bundesligi. Tego samego nie może być pewny w Stuttgarcie i to na zapleczu elity, gdzie jednak jeszcze przez dwa lata otrzymywałby wyższe wynagrodzenie.

Sprawa ewentualnego transferu byłego gracza Lecha Poznań powinna się wyjaśnić w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICIALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICIALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy