Kamiński dołączy do Kownackiego?! „Chcemy zatrudnić go na stałe”

Kamiński dołączy do Kownackiego?! „Chcemy zatrudnić go na stałe”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy | Bild

Marcin Kamiński może wkrótce definitywnie zakończyć swoją przygodę z VfB Stuttgart i przenieść się do Fortuny Düsseldorf.

Środkowy obrońca spędził minione rozgrywki na zasadzie wypożyczenia w szeregach „Czerwono-Białych” i w dotychczas rozegranych dla nich 27 meczach prezentował się na tyle dobrze, że przedstawiciele klubu oraz sztab szkoleniowy zapragnęli dokonać jego wykupu z drużyny spadkowicza Bundesligi.

VfB Stuttgart nie zamierza za wszelką cenę zatrzymywać siedmiokrotnego reprezentanta Polski i jest ponoć skłonny zgodzić się na jego sprzedaż. Władze Fortuny nie są w stanie wydawać na obecnym etapie swojego funkcjonowania zbyt dużych kwot na pozyskiwanie nowych piłkarzy, ale są gotowe wyłożyć 2,2 miliona euro na wykupienie 27-letniego zawodnika. Ta suma powinna zadowolić władze „Die Schwaben”.

Ekipa z Düsseldorfu może mieć jednak problem ze sprostaniem wymaganiom finansowym samego defensora, który według informacji przekazanych przez „Bild”, inkasuje 1,2 miliona euro na mocy obowiązującego go kontraktu  i musiałby obniżyć swoje oczekiwania do kwoty oscylującej w granicach miliona euro, aby zespół z najwyższej klasy rozgrywkowej zdecydował się na zawarcie z nim współpracy na dłużej.

Sam Kamiński ma świadomość, że w Fortunie będzie mógł liczyć na dość regularną grę na poziomie Bundesligi. Tego samego nie może być pewny w Stuttgarcie i to na zapleczu elity, gdzie jednak jeszcze przez dwa lata otrzymywałby wyższe wynagrodzenie.

Sprawa ewentualnego transferu byłego gracza Lecha Poznań powinna się wyjaśnić w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy