Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem

Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem fot. Artem Avetisyan Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Larisa

Warazdat Harojan niespodziewanie nie przejdzie do greckiej Larisy. Kapitan kadry Armenii pomoże ojczyźnie jako żołnierz w narastającym konflikcie z Azerbejdżanem o Górski Karabach.

Grecki klub zdecydował się opublikować pełną treść SMS-a od agenta piłkarza:

„Przepraszam za późną odpowiedź.

Teraz już oficjalnie trwa wojna, więc Harojan nie może udać się do Europy. Bardzo mi przykro, ale teraz nastały trudne czasy dla Armenii, gdyż walczymy z Turcją, nieoficjalnie, bo oni dają całą swoją moc i żołnierzy Azerbejdżanowi. Nie wiemy, co się wydarzy choćby jutro, to naprawdę duża wojna.

Jesteśmy wdzięczni za współpracę.

Mamy nadzieję, że ta wojna się skończy i wszystko znajdzie się na swoim miejscu.

Niech Bóg nas błogosławi”.

Larisa przy tym wyjaśniła, że piłkarz na pewno nie trafi do klubu w trwającym oknie transferowym, mimo wcześniejszych ustaleń, gdyż został zwerbowany do armii. Jak informuje grecki klub, kapitan reprezentacji znajduje się już na polu bitwy.

28-letni Harojan jest środkowym obrońcą, który od 2016 roku występuje poza ojczyzną. Najpierw grał w Iranie w Padideh, a od 2017 roku w rosyjskim Urale Jekatyrenburg. Teraz miał przenieść się do greckiej ekstraklasy.

W reprezentacji gra od 2011 roku, a w ostatnich meczach Ligi Narodów pełnił funkcję kapitana. Jego łączny bilans w kadrze Armenii to 52 mecze, w których zanotował dwie bramki i dwie asysty.

***

Od kilku dni rozgorzał na nowo konflikt między Armenią a Azerbejdżanem o teren Górskiego Karabachu. Region ten jest teoretycznie częścią tego drugiego państwa, ale praktycznie funkcjonuje jako niepodległe państwo, nieuznawane na arenie międzynarodowej. Zamieszkują go głównie Ormianie.

Armenia w związku z napiętą sytuacją ogłosiła stan wojenny, zabraniając mężczyznom powyżej 18. roku życia opuszczać państwo. Nastąpiła powszechna mobilizacja do wojska.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy