Karamoko Dembélé, niegdyś cudowny 13-latek, ma już 18 lat. Co słychać u gwiazdki Celticu?

Karamoko Dembélé, niegdyś cudowny 13-latek, ma już 18 lat. Co słychać u gwiazdki Celticu? fot. Celtic FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Karamoko Dembélé zalicza dość bolesne zderzenie z dorosłą piłką nożną i na razie ma olbrzymie problemy z przebiciem się do pierwszego składu Celticu.

Wszechstronny ofensywny zawodnik uchodził przed kilkoma sezonami za wielce utalentowanego piłkarza i już jako trzynastolatek rywalizował z dużo starszymi kolegami.

Z tego też powodu zwrócił on na siebie baczną uwagę wysłanników czołowych europejskich klubów takich jak FC Barcelona, Arsenal, Chelsea czy Borussia Dortmund.

Ostatecznej żadnej z nich nie udało się przekonać młodego piłkarza do opuszczenia szeregów Celticu i na obecną chwilę nie mogą żałować fiaska podjętych rozmów, ponieważ Karamoko Dembélé na przestrzeni minionych rozgrywek przestał rozwijać się w spodziewanym kierunku.

Świadczy o tym fakt, że obecnie 18-letni zawodnik ma bardzo duże problemy z przebiciem się do seniorskiej drużyny z Glasgow, dla której zanotował w trwającym sezonie dwa epizodyczne występy.

W sumie świeżo upieczony reprezentant Anglii U-18 ma na koncie pięć meczów dla „The Bhoys”, w których nie udało mu się uzbierać nawet 90 minut.

W zaistniałej sytuacji trudno przypuszczać, aby Dembélé osiągnął spodziewany nie tak dawno poziom, choć i tak nie należy go jeszcze przekreślać, mimo że w futbolowym świecie jest już dość dobrze kojarzony od przeszło pięciu lat.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy