Karol Świderski zasiadł na tronie. Duży wkład reprezentanta Polski w zwycięstwo nad mistrzem MLS [WIDEO] fot. FotoPyK

Karol Świderski nie przestaje zachwycać swoich kibiców. Ubiegłej nocy jego Charlotte FC odniosło ważne zwycięstwo nad Los Angeles FC 2:1. Polak miał duży udział przy obu trafieniach.

26-latek rodem z Rawicza już niejednokrotnie w trakcie pobytu na Bank of America Stadium dźwigał spory ciężar odpowiedzialności w celu odniesienia ważnych trzech „oczek” nad obrońcą tytułu, a obecnie wiceliderem Konferencji Zachodniej MLS. Dzielną postawę potwierdził w ostatniej kolejce.

Napastnik najpierw asystował przy trafieniu Ashleya Westwooda. Dośrodkowanie z lewej strony zostało zamienione na trafienie przez Anglika po uderzeniu z pierwszej piłki. Do przerwy na tablicy wyników wyświetlało się 1:0.

Goście doszli do głosu i wyrównali stan rywalizacji. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Mario González.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. „Świder” posłał bardzo mocne uderzenie z dystansu. Wybronił je John McCarthy, ale czujnie na dobitkę przygotował się Kanadyjczyk Scott Arfield.

Żaden autor trafienia, a właśnie były gracz środka ataku PAOK-u Saloniki i Jagiellonii Białystok został uznany za bohatera meczu. Okazja na wyróżnienie odbyła się w ceremoniale uhonorowania zawodnika zasiadającego na tronie.

W bieżącej kampanii Świderski strzelił 10 goli i zgromadził sześć asyst w 28 występach na wszystkich frontach.

Z pozostałych zawodników z kraju nad Wisłą Kamil Jóźwiak wszedł na boisko w 73. minucie. Swoje parę chwil na pokazanie umiejętności otrzymał też Jan Sobociński, meldując się na murawie na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu.

Po drugiej stronie barykady zaprezentował się także Mateusz Bogusz, spędzając na placu 88 minut.

Charlotte plasuje się na 12. pozycji w Konferencji Wschodniej.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze... Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze...