Karol Świderski zmienia klub. Czas na opuszczenie Grecji!

Karol Świderski zmienia klub. Czas na opuszczenie Grecji! fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Tomasz Włodarczyk

Karol Świderski opuści PAOK i przeniesie się do Charlotte FC. Kwota transferu wyniesie pięć milionów euro - informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Stany Zjednoczone są w ostatnim czasie coraz bardziej popularnym kierunkiem dla Polaków. Do grających w Major League Soccer Patryka Klimali, Jarosława Niezgody, Kacpra Przybyłki i Adama Buksy (w zimie może wrócić do Europy) już niedługo dołączy Karol Świderski.

Według informacji Włodarczyka PAOK otrzymał za 24-latka ofertę w wysokości pięciu milionów euro. Miała ona zostać przyjęta, a sam Świderski zdążył już pożegnać się z kolegami z drużyny. Teraz czeka go podróż do Stanów Zjednoczonych.

Charlotte FC zaliczy w nadchodzącej kampanii debiut w Major League Soccer. Powstały w 2019 roku klub miał rozpocząć grę już w poprzednim sezonie, lecz z uwagi na pandemię koronawirusa zostało to przełożone o rok.

Napastnik opuści Grecję, gdzie spędził trzy lata. Do PAOK-u trafił w styczniu 2019 roku z Jagiellonii Białystok.

W tamtejszej ekstraklasie rozegrał łącznie 76 spotkań, a jego dorobek zatrzymał się na 27 bramkach i 11 asystach. Obecny sezon przyniósł mu dotychczas cztery trafienia. Świderski rozegrał także sześć spotkań w ramach fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

24-latek ma za sobą bardzo udany okres w barwach narodowej reprezentacji. Pod wodzą selekcjonera Paulo Sousy wystąpił we wszystkich trzech meczach na Mistrzostwach Europy, a później zagrał siedem razy w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze, czterokrotnie trafiając do siatki rywali.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Venezia może ściągnąć Polaka Venezia może ściągnąć Polaka FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy