Kasper Schmeichel pokrzyżuje szyki Marcinowi Bułce?!

Kasper Schmeichel pokrzyżuje szyki Marcinowi Bułce?! fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: L'Equipe

Wychodzi na to, że OGC Nice ostatecznie nie dopnie transferu Yana Sommera. Na nowego kandydata do wzmocnienia zespołu władze wskazały Kaspera Schmeichela - donosi L'Equipe.

Klub z Ligue 1 chce koniecznie wypełnić lukę po odejściu Waltera Beníteza, który zakończył swoją sześcioletnią przygodę na rzecz PSV Eindhoven. Na odejściu Argentyńczyka nic nie udało się zarobić, gdyż umowa między stronami wygasła wraz z końcem czerwca.

Poszukiwania nowego bramkarza jeszcze trochę potrwają. Choć wydawało się, że trener Lucien Favre będzie mógł liczyć na przybycie Sommera, to ten jednak zmienił nastawienie, nie śpiesząc się z podjęciem decyzji o opuszczeniu Borussii Mönchengladbach.

Dlatego też ekipa „Le Gym” także przekierowała swoje skupienie na innego zawodnika. Mowa tu o Kasperze Schmeichelu, który dotychczas całą swoją karierę poświęcił na występy na angielskich boiskach - przede wszystkim w Leicester City.

Umowa reprezentanta Danii z obecnym pracodawcą wygasa w przyszłym roku, więc to całkiem dobra okazja, aby skłonić 35-latka do podjęcia nowego wyzwania przed zawieszeniem butów na kołku. Na dodatek nie trzeba byłoby wydawać na taki transfer dużych pieniędzy.

Schmeichel to wychowanek Manchesteru City, który w latach 2006-2009 wysyłano na wypożyczenie do sześciu różnych drużyn. Później na stałe związał się z Notts County, skąd po sezonie przeszedł do Leeds United, aby pokrótce związać się z „Lisami”.

Przez ponad dekadę bramkarz przyczyniał się do wybudowania na King Power Stadium bardzo dużej marki, najpierw awansując do Premier League, aż w końcu odnosząc niespodziewany sukces w postaci mistrzostwa Anglii w kampanii 2015/2016.

Od kilku ostatnich lat Leicester nie schodzi poniżej górnej połowy tabeli, a przed rokiem udało się dołożyć do gabloty Puchar Anglii.

Kasper Schmeichel strzegł bramki swojej drużyny w 477 spotkaniach, zapisując na swoim koncie 147 czystych kont.

Jak na razie numerem jeden w kadrze Favre'a jest Marcin Bułka, który wystąpił w sobotnim sparingu z Romą. Polakowi przyszło raz wyciągać piłkę z siatki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy