Kasper Schmeichel żegna się z Leicester City. Jest porozumienie

Kasper Schmeichel żegna się z Leicester City. Jest porozumienie fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Santi Aouna [Twitter]

Kasper Schmeichel jest już o krok od przenosin z Leicester City do Nice - podaje Santi Aouna.

Kwota transferu Kaspera Schmeichela wyniesie milion euro plus bonusy. Kluby osiągnęły pełne porozumienie w tej sprawie, którego nie ma jeszcze pomiędzy Nice a bramkarzem. Duński bramkarz oczekuje od nowego klubu trzyletniego kontraktu. W momencie osiągnięcia konsensusu rozpocznie testy medyczne. Najprawdopodobniej dojdzie do tego w tym tygodniu.

35-letni Schmeichel jest bramkarzem Leicester od 2011 roku. W tym czasie wywalczył z „Lisami” awans do Premier League, zdobył mistrzostwo kraju, a także Puchar Anglii i Tarczę Wspólnoty. Jego całkowity bilans to 478 meczów i 147 czystych kont. W czterech ostatnich sezonach opuścił raptem jedną kolejkę ligi angielskiej.

Przed Leicester Schmeichel był związany z Manchesterem City, który wypożyczał go do innych zespołów, a także Notts County i Leeds United.

Schmeichel to 84-krotny reprezentant Danii. Na EURO 2020 doszedł z drużyną narodową do półfinału.

Duńczyk zajmie w Nice miejsce Waltera Beníteza, który odszedł do PSV Eindhoven.

Bramkarzem francuskiej ekipy jest 22-letni Marcin Bułka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy