Katar i Rosja oczyszczone z zarzutów! Anglia z problemami

Katar i Rosja oczyszczone z zarzutów! Anglia z problemami
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FIFA

FIFA zamknęła postępowanie w sprawie podejrzeń o korupcję w trakcie procesu wybierania gospodarzy Mistrzostw Świata 2018 i 2022 roku. Nie stwierdzono większych naruszeń.

Komitet Etyki FIFA nie znalazł przyczyn, by ukarać gospodarzy turniejów, czyli kolejno Rosję i Katar.
 
Sformułowano jednak zarzut wobec Anglików, którzy starali się o mundial w 2018 roku, ostatecznie przyznany Rosjanom. Mieli oni przesadnie zachęcać do poparcia kandydatury przez wiceprezydenta FIFA Jacka Warnera poprzez: pomoc w znalezieniu pracy w Wielkiej Brytanii dla znajomego działacza, organizacja obozu kadry Trynidadu i Tobago U-20 latem 2009 roku, sponsorowanie gali Karaibskiej Unii Piłkarskiej w kwocie 55 tysięcy funtów. To wszystko naruszało dobre imię FIFA i kompromitowało sam proces wyboru.
 
W przypadku wyboru gospodarza MŚ 2018 liczba głosów dla Anglii była najbardziej zaskakująca - uzyskała w pierwszej turze zaledwie 2 przy 4 dla Holandii/Belgii, 7 dla Hiszpanii/Portugalii i 9 dla Rosji.
 
W przygotowanym raporcie wspomniano dodatkowo, że nie uzyskano od strony rosyjskiej wszelkich oczekiwanych dokumentów, bowiem korespondencja mailowa została utracona ze względu na zniszczenie komputerów, na których pracowano przy okazji aplikowania o turniej. Nie uznano tego jednak za działanie bezprawne.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy