Katar i Rosja oczyszczone z zarzutów! Anglia z problemami

Katar i Rosja oczyszczone z zarzutów! Anglia z problemami
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FIFA

FIFA zamknęła postępowanie w sprawie podejrzeń o korupcję w trakcie procesu wybierania gospodarzy Mistrzostw Świata 2018 i 2022 roku. Nie stwierdzono większych naruszeń.

Komitet Etyki FIFA nie znalazł przyczyn, by ukarać gospodarzy turniejów, czyli kolejno Rosję i Katar.
 
Sformułowano jednak zarzut wobec Anglików, którzy starali się o mundial w 2018 roku, ostatecznie przyznany Rosjanom. Mieli oni przesadnie zachęcać do poparcia kandydatury przez wiceprezydenta FIFA Jacka Warnera poprzez: pomoc w znalezieniu pracy w Wielkiej Brytanii dla znajomego działacza, organizacja obozu kadry Trynidadu i Tobago U-20 latem 2009 roku, sponsorowanie gali Karaibskiej Unii Piłkarskiej w kwocie 55 tysięcy funtów. To wszystko naruszało dobre imię FIFA i kompromitowało sam proces wyboru.
 
W przypadku wyboru gospodarza MŚ 2018 liczba głosów dla Anglii była najbardziej zaskakująca - uzyskała w pierwszej turze zaledwie 2 przy 4 dla Holandii/Belgii, 7 dla Hiszpanii/Portugalii i 9 dla Rosji.
 
W przygotowanym raporcie wspomniano dodatkowo, że nie uzyskano od strony rosyjskiej wszelkich oczekiwanych dokumentów, bowiem korespondencja mailowa została utracona ze względu na zniszczenie komputerów, na których pracowano przy okazji aplikowania o turniej. Nie uznano tego jednak za działanie bezprawne.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy