Katarczycy rozważają wejście do Premier League. Rozmawiali z prezesem giganta

Katarczycy rozważają wejście do Premier League. Rozmawiali z prezesem giganta fot. Victor Joly / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ben Jacobs [Twitter]

Qatar Sports Investments poszukuje nowego klubu piłkarskiego, w który mogłoby zainwestować. Jeden z pomysłów zakłada wejście do Premier League - informuje Ben Jacobs.

Od 2011 roku Qatar Sports Investments jest właścicielem Paris Saint-Germain. Katarski kapitał odmienił oblicze francuskiego klubu, który zdobył od tamtej pory osiem mistrzostw kraju i choć wciąż nie doczekał się na triumf w Lidze Mistrzów, stał się czołowym zespołem w całej Europie.

W październiku 2022 roku QSI dołożyło do swojego portfolio blisko 22 procent akcji Bragi. Na tym jednak na pewno się nie skończy. W 2023 roku Katarczycy chcą zainwestować w kolejny klub. Ich plany są bardzo ambitne i niewykluczone, że wkrótce wejdą do jednego z zespołów rywalizujących w Premier League.

Jak podaje Ben Jacobs, prowadzone są rozmowy z kilkoma podmiotami, w tym z Tottenhamem. Prezes QSI, który jest jednocześnie prezesem PSG, Nasser Al-Khelaifi spotkał się na początku tego tygodnia z prezesem londyńczyków Danielem Levy'm.

Dziennikarz podkreśla, że spotkanie było rozpoznawcze i sprawa jest na wstępnym etapie. Katarczycy chcą ocenić wszystkie dostępne opcje przed dokonaniem dużych inwestycji. 

Jacobs dodał, że Al-Khelaifi nie rozmawiał z władzami Liverpoolu.

Pod uwagę przez Katarczyków są brane również drużyny z Ameryki Południowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Enrique odgryzł się Xaviemu. „Nawet bez tego byśmy wygrali” Luis Enrique odgryzł się Xaviemu. „Nawet bez tego byśmy wygrali” Xavi po porażce w Lidze Mistrzów. „Odpadliśmy przez sędziego. Wszystko zniszczył” Xavi po porażce w Lidze Mistrzów. „Odpadliśmy przez sędziego. Wszystko zniszczył” OFICJALNIE: FC Barcelona nie zagra na Klubowych Mistrzostwach Świata. Wielkie pieniądze przeszły obok nosa OFICJALNIE: FC Barcelona nie zagra na Klubowych Mistrzostwach Świata. Wielkie pieniądze przeszły obok nosa FC Barcelona poza burtą Ligi Mistrzów. PSG zafundowało Katalończykom ekspresową podróż z nieba do piekła [WIDEO] FC Barcelona poza burtą Ligi Mistrzów. PSG zafundowało Katalończykom ekspresową podróż z nieba do piekła [WIDEO] Borussia Dortmund w półfinale Ligi Mistrzów! Grad goli na Signal Iduna Park [WIDEO] Borussia Dortmund w półfinale Ligi Mistrzów! Grad goli na Signal Iduna Park [WIDEO] Xavi wpadł w szał! Czerwona kartka dla trenera FC Barcelony [WIDEO] Xavi wpadł w szał! Czerwona kartka dla trenera FC Barcelony [WIDEO] Przesądzone. PSG sprzeda za 16 milionów euro niechcianego zawodnika Przesądzone. PSG sprzeda za 16 milionów euro niechcianego zawodnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy