Katarczycy rozważają wejście do Premier League. Rozmawiali z prezesem giganta

Katarczycy rozważają wejście do Premier League. Rozmawiali z prezesem giganta fot. Victor Joly / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ben Jacobs [Twitter]

Qatar Sports Investments poszukuje nowego klubu piłkarskiego, w który mogłoby zainwestować. Jeden z pomysłów zakłada wejście do Premier League - informuje Ben Jacobs.

Od 2011 roku Qatar Sports Investments jest właścicielem Paris Saint-Germain. Katarski kapitał odmienił oblicze francuskiego klubu, który zdobył od tamtej pory osiem mistrzostw kraju i choć wciąż nie doczekał się na triumf w Lidze Mistrzów, stał się czołowym zespołem w całej Europie.

W październiku 2022 roku QSI dołożyło do swojego portfolio blisko 22 procent akcji Bragi. Na tym jednak na pewno się nie skończy. W 2023 roku Katarczycy chcą zainwestować w kolejny klub. Ich plany są bardzo ambitne i niewykluczone, że wkrótce wejdą do jednego z zespołów rywalizujących w Premier League.

Jak podaje Ben Jacobs, prowadzone są rozmowy z kilkoma podmiotami, w tym z Tottenhamem. Prezes QSI, który jest jednocześnie prezesem PSG, Nasser Al-Khelaifi spotkał się na początku tego tygodnia z prezesem londyńczyków Danielem Levy'm.

Dziennikarz podkreśla, że spotkanie było rozpoznawcze i sprawa jest na wstępnym etapie. Katarczycy chcą ocenić wszystkie dostępne opcje przed dokonaniem dużych inwestycji. 

Jacobs dodał, że Al-Khelaifi nie rozmawiał z władzami Liverpoolu.

Pod uwagę przez Katarczyków są brane również drużyny z Ameryki Południowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy